Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:

Спортсмени Одещини успішно виступили на Всесвітній гімназіаді
13:46 / 27.05.2022

ОДЕСА, 27 ТРАВНЯ 2022 РОКУ, КОНТЕКСТ-ПРИЧОРНОМОР’Я — Юні спортсмени Одеської області завоювали 5 медалей Всесвітньої гімназіади.

Про це ІА «Контекст-Причорномор'я» повідомили в прес-службі відділення НОК України в Одеській області.

В повідомленні відділення сказано:

Спортсмени Одеської області завоювали 5 медалей Всесвітньої гімназіади, яка відбулася в французькому регіоні Нормандії.

ПІДСУМКИ

Спортсмени Одеської області завоювали 1 золоту, 1 срібну і 3 бронзові медалі. Чемпіонкою стала борчиня вільного стилю, яка представляє южненський ФСК «Хімік» Марія ЗЕНКІНА (тренер – Володимир ВЕРЕМІЙЧУК), срібло в активі вихованця КДЮСШ №17 Ілля ЛІПАТОВ (тренер – Руслан ЛІПАТОВ), бронзові медалі завоювали вихованки КДЮСШ Чорноморська Дар’я РОМАНЮК і Дар’я ШЕРЕМЕТЬЄВА (тренер – Тетяна СУХІНА), які в парі здобули нагороду у змаганнях з пляжного волейболу, а також представник Одеської обласної ДЮСШ боротьби Микола ТАШОГЛО (тренер – Георгій ЯБАНЖИ, Іван ПЕТКОВ) у змаганнях серед «вільників».

ЧЕМПІОНКА

У фіналі змагань в категорії до 73 кг Марія ЗЕНКІНА достроково перемогла казахстанську спортсменку Аліну Єртошик (6:0), взявши, таким чином, за поразку в груповому турнірі (2:4). Крім того, Марія взяла верх над туркенею Сонгюл Акін (4:0) і Амбре Шевро із Франції (6:0).

Марія почала займатися боротьбою у Дмитра ГЕОРГІЄВА в Білгород-Дністровському, останні роки в южненському ФСК «Хімік» у Володимира ВЕРЕМІЙЧУКА, у якого це, до речі, друга золота медаль Всесвітньої гімназіади (в 2018-му році чемпіонкою стала Олександра ТКАЧЕНКО).

ПРИЗЕРИ

У змаганнях з тхеквондо 17-річний одеський спортсмен Ілля ЛІПАТОВ програв у фіналі Барану Сімсеку Рахмету з Туреччини. На жаль, більше інформації стосовно цього турніру офіційний сайт не оприлюднив.

Спортсменки з Чорноморська Дар’я РОМАНЮК і Дар’я ШЕРЕМЕТЬЄВА пройшли достатньо довгий шлях на п’єдестал, зігравши 7 матчів за 3 дні. В першому груповому турнірі українки перемогли пару з Тайваню 2:1 (21:17, 19:21 16:14) і здолали дует з Індії – 2:0 (21:12, 21:15). В другому груповому турнірі Дарї перемогли латвійський дует 2:0 (21:2, 21:2) і поступилися мексиканкам – 1:2 (18:21, 21:19, 10:15), але завоювали путівку в чвертьфінал, де взяли верх над бразильськими сестрами за прізвищем Барбоза – 2:0 (21:19, 21:17). У півфіналі українки поступилися все тому ж мексиканському дуету Баутіста/ Фаріас – 0:2 (17:21, 14:21). У матчі за бронзову медаль вихованки Тетяни СУХІНОЇ здобули перемогу над угорською парою Кюн/ Вашварі – 2:0 (21:17, 21:16).

Вихованки Тетяни СУХІНОЇ вже третій рік поспіль становляться призерками великих міжнародних змагань. В 2020-му році Анна ЧЕЧЕЛЬНИЦЬКА і Дар’я РОМАНЮК завоювали «срібло» на Євро (U-18), Софія РИЛОВА і Єва СЕРДЮК стали бронзовими призерами Євро (U-20), а в минулому році Дар’я РОМАНЮК і Єва СЕРДЮК стали срібними призерками чемпіонату Європи (U-18).

У змаганнях з вільної боротьби в категорії «до 65 кг» Микола ТАШОГЛО в матчі за бронзу достроково переміг фінна Лееві Йуценлахті (11:0).

Свій виступ на Гімназіаді Микола розпочав з чвертьфіналу, де поступився майбутньому переможцю змагань Жанкожі Абілтаєву з Казахстану (0:7). У втішному раунді одеський борець взяв верх над Аюбом Агру із Алжира (6:3) і Артура Погосяна із Вірменії (10:5), після чого провів поєдинок за бронзу.

Відзначимо, що в 2019-му році старший брат Миколи Віктор став бронзовим призером чемпіонаті світу серед кадетів.

ЗА ЧЕСТЬ ОДЕЩИНИ

Два спортсмени Одеської області посіли 5-і місця. В категорії «до 60 кг» Святослав ЛЄБЄДЄВ (тренери – Олександр ІЛЬЯШЕНКО, Віктор СИНЯВСЬКИЙ) в поєдинку за бронзу поступився Кобену Бурібаю, а в категорії «до 92 кг» Дмитро КУРИЛЮК («до 92 кг», тренери – Андрій КРАВЧЕНКО, Олександр ГРАБОВАН, Віктор СИНЯВСЬКИЙ) – іншому казаху Темірлану Нурболату.

В категорії «до 65 кг» Павло ПОШУТИЛОВ (тренери – Віктор СИНЯВСЬКИЙ, Олександр ГРАБОВАН) програв в чвертьфіналі майбутньому чемпіону Акжану Ікіласову із Казахстану (2:4) і вибув з боротьби за медалі.