![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
ЮНЕСКО засудило атаки на історичний центр Одеси
14:38 / 22.07.2023
ОДЕСА, 22 ЛИПНЯ 2023 РОКУ, КОНТЕКСТ-ПРИЧОРНОМОР’Я – ЮНЕСКО засудило обстріл Одеси, внаслідок якого постраждали музеї, передає кореспондент ІА «Контекст-Причорномор’я». Про це повідомили в офіційному каналі Одеської міської ради в Telegram. ЮНЕСКО засудило атаки на історичний центр Одеси, що зачіпили будівлі культурного значення на території обʼєкту, та закликало припинити напади на культурні цінності, захищені міжнародними нормативними документами. Про це сказано на офіційній сторінці організації. «ЮНЕСКО висловлює підтримку одеситам і висловлює щирі співчуття родинам загиблих. Попередня оцінка в Одесі виявила пошкодження кількох музеїв, що знаходяться на території Всесвітньої спадщини, зокрема Одеського археологічного музею, Одеського морського музею та Одеського літературного музею. Усі вони були відзначені ЮНЕСКО та місцевою владою Блакитним щитом, відмітною емблемою Гаазької конвенції 1954 року», — сказано у повідомленні. Мер Одеси Геннадій Труханов закликав виключити державу-терориста російську федерацію з ЮНЕСКО. «Світ має, нарешті, визнати, що росія свідомо завдає шкоду культурній спадщині всього людства. Міжнародна позиція має бути принциповою та жорсткою!», — сказав у своєму зверненні Труханов. |
Пошук:
![]() Одеський зоопарк
Одеський зоопарк підбиває підсумки великої рятувальної операції після екологічної катастрофи, спричиненої ворожим обстрілом наприкінці минулого року. Тоді через витік олії в море на одеському узбережжі постраждали сотні птахів, а до зоопарку доправили близько 300 забруднених пернатих. Завдяки зусиллям працівників зоопарку, ветеринарів, науковців і небайдужих одеситів частину птахів вдалося врятувати та повернути у природне середовище.
![]() До Міжнародного дня птахів ДТЕК Одеські електромережі підбили підсумки екологічної ініціативи #Лелеченьки. У 2025 році енергетики встановили на Одещині 64 захисні платформи для гнізд білих лелек та допомогли орнітологам окільцювати 50 пташенят.
Останні новини:
13:13 19.04.2026
13:11 19.04.2026
13:09 19.04.2026
11:18 19.04.2026
11:17 19.04.2026
|
||||||||||||||||
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2026 S&A design team / 1.494 |