![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
![]() |
Зберегти Буджацькі степи
![]() 12.06.2025 / Газета: Вечірня Одеса / № 45—46 (11493—11494) / Тираж: 10407
Підписання меморандуму Нещодавно Буджацька селищна рада, біосферний заповідник «Асканія-Нова» імені Ф.Е. Фальц-Фейна НААН та громадська організація Rewilding Ukraine підписали меморандум про тристоронню співпрацю задля збереження та відновлення природного комплексу Буджацьких степів, підтримки біорізноманіття, створення нових можливостей для соціально-економічного розвитку місцевих громад та розширення природоохоронної мережі в регіоні. Мета співпраці — об’єднання зусиль для формування Центру відновлення степового біорізноманіття, який зосередиться на відновленні популяцій великих травоїдних тварин, гризунів, птахів і рептилій, які є невід’ємною частиною степових екосистем. Створення Центру є важливим кроком у реалізації природоохоронних ініціатив та сприятиме розвитку природоохоронних територій регіону, інтегруючи інноваційні підходи до управління степовими екосистемами. Підписання меморандуму є важливим кроком у збереженні Буджацьких степів, зокрема Тарутинського степу, який входить до європейської Смарагдової мережі та є унікальним природним та культурним ландшафтом України та Європи. В рамках співпраці буде використано унікальний досвід найстарішого степового заповідника «Асканія-Нова» зі збереження та відновлення степових екосистем. Основні напрями співпраці: — відновлення пошкоджених ділянок Тарутинського степу за науково-методологічного супроводу фахівців біосферного заповідника «Асканія-Нова»; — створення адаптаційних вольєрів для степових копитних (кулани, сайгаки, олені), гризунів (бабаки, ховрахи, хом’яки) та птахів (дрохва, степовий журавель); — відродження аборигенної української сірої худоби та сприяння сталому пасовищному скотарству; — збереження культурної спадщини, інтеграція історичних об’єктів у туристичні маршрути та розвиток екотуризму; — створення науково-дослідного полігону біосферного заповідника «Асканія-Нова»; — інформаційно-просвітницька робота щодо екологічних цінностей степу та його ролі в сталому розвитку місцевих громад. Ініціатива має особливе значення в умовах повномасштабної війни. Після деокупації територій, зокрема біосферного заповідника «Асканія-Нова», питання відновлення біорізноманіття та природоохоронної інфраструктури набуває надзвичайної актуальності. Центр у Буджацьких степах стане не лише прикладом інноваційного підходу до збереження природи, а й важливим кроком до відновлення екологічної рівноваги в постраждалих регіонах. Валерія НЕМИКІНА. Менеджер з комунікації Автор: Валерія НЕМИКІНА. Менеджер з комунікації
|
Пошук:
![]() ![]() ![]() ІГОР КОВАЛЬ
Сьогодні ми спостерігаємо не поступ, а деградацію освітньої системи. Причини ви знаєте: з одного боку — пандемія COVID-19, повномасштабна війна, демографічна криза. З іншого — хронічне недофінансування науки та освіти, принизливий у соціальному й фінансовому сенсі статус науково-педагогічних працівників. Надмірна зарегульованість, що супроводжується реформуванням без логіки та довгострокової стратегії.
![]() ![]() ![]() З 12 по 19 липня 2025 року в Одесі проходитиме Тиждень французької культури — цикл мистецьких і пізнавальних подій, присвячених культурній дипломатії та дружбі між Одесою та Францією.
![]() Останні моніторинги:
00:00 10.07.2025 / Вечірня Одеса
![]() 00:00 10.07.2025 / Вечірня Одеса
![]() 00:00 10.07.2025 / Вечірня Одеса
![]() 00:00 10.07.2025 / Вечірня Одеса
![]() 00:00 10.07.2025 / Вечірня Одеса
![]() |
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.091 |