ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 
Sinoptik - logo

Погода на найближчий час



Ніхто не забутий, ніщо не забуто
08.05.2025 / Газета: Вечірня Одеса / № 35—36 (11483—11484) / Тираж: 10407

Напередодні дня Перемоги антигітлерівської коаліції — Радянського Союзу, США та Великої Британії — над фашистською Німеччиною, до Одеси приїхали представники міжнародного фонду «Християни за Ізраїль». До цього фонду входять Канада, Німеччина, Австрія, Швейцарія, Бельгія, Велика Британія, Італія, Австралія, Нова Зеландія. Члени фонду — люди різних християнських конфесій.

Їхня діяльність присвячена збереженню пам’яті про трагедію єврейського народу в роки Другої світової війни. «Християни за Ізраїль» встановлюють пам’ятні знаки у місцях масових розстрілів євреїв, проводять уроки пам’яті про Голокост у школах та університетах, займаються різною благодійною діяльністю.

У зв’язку з вісімдесятою річницею закінчення Другої світової війни, під час якої німецькі нацисти знищили 6 мільйонів євреїв, представники фонду відвідали в Україні, окупованій у роки війни фашистською Німеччиною, місця масових розстрілів євреїв у Вінницькій, Хмельницькій, Полтавській, Одеській областях. На Одещині вони були у Мостовому, Виноградовому, Доманівці, Богданівці, куди взимку 1942 року вивозили людей на розстріли з одеського гетто.

В Одесі представники фонду відвідали асоціацію колишніх в’язнів гетто та нацистських концтаборів. У голови асоціації Романа Марковича Шварцмана, який 27 січня цього року, у Міжнародний день Голокосту, виступав на запрошення німецького уряду в Берліні в бундестазі, де розповідав про те, що довелося пережити в Україні євреям у роки окупації гітлерівцями нашої країни, представники фонду попросили адреси колишніх малолітніх в’язнів нацистських концтаборів. У кожного із них брали інтерв’ю. Ці інтерв’ю будуть опубліковані у європейських газетах.

У мене брала інтерв’ю німкеня Анемона Рупер. Більше години вона розпитувала про пережите у той страшний час.

Нагадаю, що восени 1945 року у Нюрнберзі розпочався процес над головними нацистськими військовими злочинцями. Судді були вражені злочинами, які вчинили ці люди. Злочини були доведені документально кінохронікою та свідченнями свідків. З двадцяти двох підсудних 20 були засуджені до страти через повішення.

Зараз в Україні триває страшна війна, розв’язана Росією. Від російських ракет гинуть ні в чому не винні люди. Але рано чи пізно, як у Нюрнберзі, злочини російських військових злочинців будуть покарані.

Ніхто не буде забутий, ніщо не буде забуто.

Автор: Аркадій ХАСІН

Пошук:
розширений

Департамент інформації Одеської міськради
В Одесі продовжують фіксувати випадки вандалізму в міських зелених зонах
за минулі вихідні невідомі пошкодили лавку на Кримському бульварі та повалили урну на Приморському бульварі. Працівники КП «Міськзелентрест» оперативно відновлюють пошкоджене майно та закликають містян берегти комунальне майно й повідомляти про випадки вандалізму до поліції.

Одеський Український театр запрошує на поетично-музичний перформанс до Дня Незалежності
Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В. Василька 23 серпня проведе поетично-музичний перформанс «35 історій Незалежності: слова й гармонії, народжені любов’ю».

Останні моніторинги:
00:00 24.06.2026 / Вечірня Одеса
00:00 24.06.2026 / Вечірня Одеса
00:00 24.06.2026 / Вечірня Одеса
00:00 24.06.2026 / Вечірня Одеса
00:00 24.06.2026 / Вечірня Одеса


© 2005—2026 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2026 S&A design team / 0.014