ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 
Sinoptik - logo

Погода на найближчий час



Місце невимовних страждань
30.01.2025 / Газета: Чорноморські новини / № 4 (22531) / Тираж: 8525

Одним із свідчень Голокосту в Україні є Балтське гетто. Ця ізольована територія проіснувала 32 місяці, ставши місцем невимовних страждань. Тут загинули 452 в’язні. Встановлений факт спалення живцем 48 осіб.

Попри смертельну небезпеку, жителі Балти допомагали євреям у гетто, рятуючи їхні життя. Цих сміливців називають Праведниками народів світу, їхні імена викарбувані на мармурових плитах меморіального комплексу жертвам Голокосту в Балті.

У скорботний день біля Меморіалу пам’яті в’язнів Балтського гетто і Праведників народів світу відбувся мітинг-реквієм.

Зі словами скорботи виступила представниця БФ «Хесед Шаарей Ціон» Тетяна Гловацька: «У Другій світовій війні геноцид був проти євреїв. Сьогодні геноцид проти цілої країни — України. Час може зарубцювати рани, але він безсилий загасити нашу пам’ять. Мільйони жертв — це реальна ціна за людську безвідповідальність і маніакальне бажання панувати над світом. Голокост — це жахлива сторінка історії, яка має залишитися в пам’яті наступних поколінь. Лише усвідомлення минулого допоможе запобігти подібним трагедіям у майбутньому. Сьогодні, коли Україна знову переживає жахіття війни, ми ще глибше розуміємо ціну життя, свободи та миру. Жалоба, біль, пам’ять — три слова, які відлунюють у наших серцях. Вічна пам’ять усім жертвам Голокосту. Нехай подібне ніколи не повториться!».

Юрій Табачник, член єврейської спільноти Балти, прочитав поминальну молитву за загиблими. Разом з ним за душі невинно закатованих під час Другої світової війни і в наш час помолилися всі учасники мітингу й хвилиною мовчання вшанували їхню пам’ять.

Автор: Людмила ШЕЛИХ

Пошук:
розширений

Департамент інформації Одеської міськради
В Одесі продовжують фіксувати випадки вандалізму в міських зелених зонах
за минулі вихідні невідомі пошкодили лавку на Кримському бульварі та повалили урну на Приморському бульварі. Працівники КП «Міськзелентрест» оперативно відновлюють пошкоджене майно та закликають містян берегти комунальне майно й повідомляти про випадки вандалізму до поліції.

Одеський Український театр запрошує на поетично-музичний перформанс до Дня Незалежності
Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В. Василька 23 серпня проведе поетично-музичний перформанс «35 історій Незалежності: слова й гармонії, народжені любов’ю».

Останні моніторинги:
00:00 24.06.2026 / Вечірня Одеса
00:00 24.06.2026 / Вечірня Одеса
00:00 24.06.2026 / Вечірня Одеса
00:00 24.06.2026 / Вечірня Одеса
00:00 24.06.2026 / Вечірня Одеса


© 2005—2026 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2026 S&A design team / 0.015