ИА «Контекст Причерноморье»
логин:
пароль:
Последнее видео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курсы валют. Доллар США. Покупка:
Щодо отримання недоотриманої пенсіі
10.06.2021 / Газета: Вечерняя Одесса / № 64-65(11054-11055) / Тираж: 10407

Відповідно до статті 52 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» сума пенсії, що належала пенсіонерові і залишилася недоотриманою у зв’язку з його смертю, виплачується по місяць смерті включно членам його сім’ї, які проживали разом з пенсіонером на день його смерті, у тому числі непрацездатним членам сім’ї, зазначеним у частині другій статті 36 цього Закону, які знаходилися на його утриманні, незалежно від того, проживали вони разом з померлим пенсіонером чи не проживали.

Документи, необхідні для отримання недоотриманої пенсії:

1. Паспорт громадянина України (для іноземців — тимчасова посвідка на постійне проживання) / ID паспорт та витяг з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання;

2. Реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття РНОКПП);

3. Свідоцтво про смерть;

4. Документи, що підтверджують родинні стосунки (паспорт, свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, рішення суду);

5. Довідка про реквізити банківського рахунку, відкритого на отримувача допомоги.

Згідно Порядку

№ 22-1, для виплати недоотриманої пенсії необхідно надати документ (паспорт, витяг), який засвідчує, що місце реєстрації заявника співпадає з місцем реєстрації померлого.

Звертаємо увагу!

• У разі відсутності зазначених документів, недоотримана пенсія оформлюється як спадщина.

• Після шести місяців від дня смерті пенсіонера до органу Пенсійного фонду України, де померлий пенсіонер перебував на обліку, надаються паспорт заявника, РНОКПП заявника, свідоцтво про смерть та свідоцтво про право на спадщину.

• Заявник, який являється внутрішньо переміщеною особою (далі — ВПО), має надати довідку про взяття на облік ВПО та довідку про реквізити банківського рахунку, відкритого тільки в ПАТ «Державний Ощадний банк України».

• Надати заяву для отримання недоотриманої пенсїї можливо виключно до сервісного центру Пенсійного фонду України, в якому померлий перебував на обліку.

Найближчим часом, після доопрацювання програмного забезпечення, заяву для отримання недоотриманої пенсії можливо буде завантажити самостійно, скориставшись дистанційними формами обслуговування громадян — вебпортал електронних послуг ПФУ (http://portal.pfu.gov.ua).

Для того, щоб скористатися електронною послугою вебпорталу, користувач має авторизуватися за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП) — через закладку вебпорталу «ЕЦП».

Електронний підпис можна отримати в акредитованих центрах сертифікації ключів (АЦСК) та в банківських установах. Ознайомитися з повним списком АЦСК, кваліфікований електронний підпис яких підтримує вебпортал ПФУ, можна у випадаючому списку вікна «Виберіть АЦСК».

Повернути переплату пенсіонер може добровільно, подавши до органів Пенсійного фонду відповідну заяву чи перерахувавши надміру отриману пенсію на рахунок територіального органу фонду. В іншому разі питання стягнення коштів вирішуватиметься через суд.

Розмір пенсійних стягнень.

Згідно із Законом, не виключені випадки, коли одночасно можуть бути стягнені декілька відрахувань одночасно. Проте, іх загальна сума не повинна перевищувати 50% або 20%. Черговість утримання декількох виконавчих проваджень визначає виконавець.

Випадки, за яких може бути утримано 50% від розміру пенсії:

— стягнення аліментів;

— відшкодування збитків від розкрадання майна підприємств і організацій;

— відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я;

— повернення переплачених сум заробітної плати в передбачених законом випадках.

Єдина виплата, з якої не стягуються відрахування, це надбавка на догляд за інвалідом І групи.

Виконавча служба, приватний виконавець та органи Пенсійного фонду повідомляють щодо списання заборгованості з пенсії.

Якщо ж Ви помітили, що розмір пенсійних виплат зменшився й хочете дізнатись причину, необхідно звернутися за телефонами гарячих ліній чи до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України.

Відділ обслуговування громадян № 14 (сервісний центр) управління обслуговування громадян ГУ ПФУ в Одеській області

Автор: -

Поиск:
расширенный

Артём Филипенко
ПОЛУПОБЕДА ОППОЗИЦИИ: ПОЧЕМУ БОЛГАРИЯ НЕ МОЖЕТ ВЫЙТИ ИЗ КРИЗИСА И ПРИ ЧЕМ ЗДЕСЬ РФ
Офіційні результати парламентських виборів в Болгарії ще не оголошені, і зберігається інтрига, хто посяде перше та третє місця, але результат вже зрозумілий - у склад 46-х Народних зборів пройшли ті ж самі шість партій, що й у квітні.

«Натхненний дослідник українського фольклору»: до 150 річчя від дня народження Філарета Колесси
17 липня 2021 року виповнюється 150 років від дня народження Філарета Колесси (1871-1947), видатного українського вченого, фольклориста, музикознавця, композитора, етнографа.

Последние мониторинги:
00:00 22.07.2021 / Вечерняя Одесса
00:00 22.07.2021 / Вечерняя Одесса
00:00 22.07.2021 / Вечерняя Одесса
00:00 22.07.2021 / Вечерняя Одесса
00:00 22.07.2021 / Вечерняя Одесса


© 2005—2021 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье» New
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2021 S&A design team / 0.031