ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




СЕЛО НАД ЛИМАНОМ
12.12.2019 / Газета: Чорноморські новини / № 95(22114) / Тираж: 8525

Калинівка розташована на березі далеко відомого за межами нашого краю Тилігульського лиману. Це унікальний природний ресурс. Адже ця водойма — одна з найчистіших у Північному Причорномор’ї.

Цей прекрасний куточок Одещини милує око чудовими краєвидами в будь-яку пору року, вабить до себе співвітчизників своєю древньою й багатою історією, самобутніми місцевими талантами, привітними і працьовитими людьми.

З історичних джерел відомо, що поблизу села розташовувалося давнє поселення, яке датується ІV—ІІІ тисячоліттями до н.е. Неподалік є два скіфських кургани, а в 1930 році тут було знайдено ще одну прадавню пам’ятку — кам’яну бабу.

У ХІХ столітті й до 1940-го Калинівка іменувалася Попівкою й належала до Антоново-Кодинцевської волості Херсонської губернії. Назвали так її колишні переселенці із західних губерній Малоросії — на згадку про рідне село.

Минали роки… Сьогодні Калинівка є центром однойменної сільської ради, до складу якої входять також села Широке і Тилігульська Нива.

Мабуть, для кожної людини найкраща і наймиліша та земля, де вона народилася й виросла, де прожила більшу частину свого життя. З цим цілком згодний голова сільради Микола Анатолійович Ткаченко (на знімку), який народився в Калинівці, й нині, наділений довірою місцевої громади, дбає про її розвиток. Слід відзначити, що за час його головування на території сільради відбулося чимало помітних позитивних перетворень. Перед-усім це стосується вирішення багатьох соціальних питань та благоустрою населених пунктів. Щоб розуміти, чим живуть-переймаються люди, сільський керманич постійно буває серед них. Тому не з чуток знає, що й де треба насамперед зробити. Все це дає результати.

Так, упродовж останніх років спільними зусиллями сільради, районних структур і небайдужих людей у Калинівці замінено 1000 метрів водогону і встановлено нову башту Рожновського, відремонтовано під’їзну дорогу та площу біля місцевого будинку культури, освітлено вулиці тощо. У Широкому відновлено роботу водонапірної башти та прокладено 1600 метрів водогону...

— У перспективі хочемо розвивати рекреаційну зону. Плануємо запровадити зелений туризм, побудувати на лимані човнову станцію, іншу інфраструктуру для відпочинку та оздоровлення людей. Адже Тилігул має ще не задіяний потенціал — тут є великі поклади лікувальних грязей. За оцінками деяких дослідників, вони сягають 14 мільйонів тонн. Тому ми пов’язуємо з лиманом велике майбутнє не тільки рідного села, а й усього Лиманського району, — зауважив Микола Анатолійович.

Ще одним з напрямків розвитку прибережних територій сільської ради має стати рибальство. Цим промислом не одне століття славилися населені пункти, розташовані біля лиману.

І, можна не сумніватися, ці плани втілюватимуться. Бо такий уже за життєвою вдачею сільський голова. Він ніколи не зупиняється на досягнутому — прагне, за поки що невеликих можливостей місцевого бюджету, зробити якомога більше для людей. Та й саме життя постійно ставить нові й нові вимоги-завдання, які потребують вирішення. Тому з боку місцевої влади докладається чимало зусиль, щоб врожаїлися ниви, щоб розвивалася виробнича та соціальна інфраструктура сіл, а добробут селян з кожним роком поліпшувався. Аби вони виряджали своїх дітей до затишного дитячого садочка чи школи, мали змогу вирішити проблеми зі здоров’ям, а на свята цілими родинами зустрічалися у будинку культури, зберігаючи давні традиції рідної землі.

Цьому з часом сприятиме і ще один справді доленосний захід. Напередодні нещодавнього Дня місцевого самоврядування Калинівська громада розпочала процедуру приєднання до Визирської ОТГ. Калинівці переконані, що роблять важливий крок до свого заможного й щасливого майбуття.

Лиманський район.

Автор: Іван ІЛЬЧУК

Пошук:
розширений

Автор
Почему до датчика уровня сахара от Apple еще далеко
По данным Международной федерации диабета (IDF) за 2021 год, от диабета страдают 10,5% людей в возрасте от 20 до 79 лет и половина из них не знает об этом. Согласно прогнозам, к 2045 году этим заболеванием будет болеть на 46% больше — каждый восьмой взрослый или 783 миллиона человек. Эта перспектива пугающая, но не удивительная, учитывая текущую ситуацию

7-9 черв­ня 2024 року в Одеській національній науковій бібліотеці відбудеться XXIV Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині»
Під егі­дою Мі­ніс­тер­ства культу­ри та ін­фор­ма­цій­ної політи­ки Ук­раї­ни, Одесь­ка на­ціо­наль­на на­у­ко­ва біб­ліо­те­ка, Ук­ра­їнсь­ка асо­ціа­ція ви­дав­ців та кни­го­роз­по­всюд­жу­ва­чів, Дер­жав­на на­у­ко­ва уста­но­ва «Книж­ко­ва па­ла­та Ук­раї­ни іме­ні Іва­на Фе­до­ро­ва» за спри­ян­ня Одесь­кої об­лас­ної дер­жав­ної ад­міністра­ції, Одесь­кої об­лас­ної та Одесь­кої місь­кої рад, Ук­ра­їнсь­ко­го ін­сти­ту­ту кни­ги, Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­гані­за­ції «Ук­ра­їнсь­ка біб­ліо­теч­на асо­ціа­ція» та Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­га­ні­за­ції «Біб­ліо­по­ліс» про­во­дять Все­ук­ра­їнсь­ку ви­став­ку-фо­рум «Ук­ра­їнсь­ка кни­га на Оде­щині».

Останні моніторинги:
00:00 16.05.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 16.05.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 16.05.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 16.05.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 16.05.2024 / Вечерняя Одесса


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.015