ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




ЯКА ЗАРПЛАТА — ТАКИЙ І ПРЕСТИЖ?
12.09.2013 / Газета: Чорноморські новини / № 72(21440) / Тираж: 8525

На думку офісних співробітників, най­більш престижною є професія IT-спеціаліста. Про це свідчать дані опитування, проведеного кадровим порталом hh.ua.

Престижними вважаються ті професії, які мають високий суспільний статус, користуються впливом і повагою. З одного боку, престиж професії залежить від рівня складності і відповідальності праці, а з іншого — від затребуваності фахівців на ринку, що визначається як макроекономічною ситуацією в регіоні, так і соціально-політичною кон’юнктурою. Але дедалі частіше основним показником престижності фаху є зарплата.

Друге місце щодо престижності професії посідають керівники-директори, обігнавши на одну позицію юристів, адвокатів і прокурорів. На думку 18% опитаних, не менш престижно бути підприємцем чи бізнесменом. А замикають ТОП-5 найпрестижніших професій архітектори.

До десятки ж увійшли також банкіри, лікарі, льотчики або космонавти, інженери в різних галузях, економісти та фінансисти.

Непрестижність професій обумовлюється не тільки низькою оплатою праці, але й важкими чи специфічними умовами роботи та відсутністю со­ціальних гарантій. Список найменш привабливих спеціальностей очолюють водії і таксисти (такої думки дотримується кожен четвертий офісний співробітник). Ще чверть «білих комірців» вважає непрестижними робітничі професії (сантехнік, токар, слюсар і так далі). На третьому непрестижному місці — робота в сфері послуг (кухар, перукар, працівник торгівлі, офіціант тощо).

До речі, професія вчителя, одна з незамінних у суспільстві, посідає четверту позицію за непрестиж­ністю. Замикають першу п’ятірку рейтингу непривабливих професій військово­службовці та міліціонери.

Автор: Інна ЯКИМЕНКО

Пошук:
розширений

Автор
Почему до датчика уровня сахара от Apple еще далеко
По данным Международной федерации диабета (IDF) за 2021 год, от диабета страдают 10,5% людей в возрасте от 20 до 79 лет и половина из них не знает об этом. Согласно прогнозам, к 2045 году этим заболеванием будет болеть на 46% больше — каждый восьмой взрослый или 783 миллиона человек. Эта перспектива пугающая, но не удивительная, учитывая текущую ситуацию

7-9 черв­ня 2024 року в Одеській національній науковій бібліотеці відбудеться XXIV Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині»
Під егі­дою Мі­ніс­тер­ства культу­ри та ін­фор­ма­цій­ної політи­ки Ук­раї­ни, Одесь­ка на­ціо­наль­на на­у­ко­ва біб­ліо­те­ка, Ук­ра­їнсь­ка асо­ціа­ція ви­дав­ців та кни­го­роз­по­всюд­жу­ва­чів, Дер­жав­на на­у­ко­ва уста­но­ва «Книж­ко­ва па­ла­та Ук­раї­ни іме­ні Іва­на Фе­до­ро­ва» за спри­ян­ня Одесь­кої об­лас­ної дер­жав­ної ад­міністра­ції, Одесь­кої об­лас­ної та Одесь­кої місь­кої рад, Ук­ра­їнсь­ко­го ін­сти­ту­ту кни­ги, Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­гані­за­ції «Ук­ра­їнсь­ка біб­ліо­теч­на асо­ціа­ція» та Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­га­ні­за­ції «Біб­ліо­по­ліс» про­во­дять Все­ук­ра­їнсь­ку ви­став­ку-фо­рум «Ук­ра­їнсь­ка кни­га на Оде­щині».

Останні моніторинги:
00:00 16.05.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 16.05.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 16.05.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 16.05.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 16.05.2024 / Вечерняя Одесса


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.016