ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Философы рассуждают о вопросах бытия
22.11.2012 / Газета: Одесский вестник / № 175(5225) / Тираж: 5481

Известный философ профессор кафедры философии Одесского национального университета им. И.И. Мечникова Авенир Уемов в далеком шестьдесят восьмом году создал и возглавил Одесское философское общество, целью которого стала популяризация философии.

Авенир Уемов ушел из жизни в мае нынешнего года, а «философский клуб» приостановил свою работу. К счастью, ненадолго, 20 ноября заседания Одесского философского общества возобновились, теперь оно носит имя своего создателя.

Темой первого собрания Одесского философского общества стало обсуждение научной работы «Логические разрывы в научном мышлении». Одесские ученые размышляли над этим вопросом, сравнивая две модели, описывающие этот мыслительный процесс, — Альберта Эйнштейна и Авенира Уемова.

По словам профессора Одесского национального университета им. И.И. Мечникова Людмилы Терентьевой, оба ученых были новаторами в этой области и их научные выводы имеют много общего. Единственное отличие заключается в следующем: Альберт Эйнштейн думал, что все новые умозаключения и идеи рождаются из эмпирического уровня (познание окружающих объектов через опыт), а Авенир Уемов считал, что из субстратного(восприятие мира через материальные, конкретные составляющие).

Одесское философское общество планирует проводить лекции и чтения не реже одного раза в месяц.

Автор: Елизавета СВЕТСКАЯ

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Сергій Токарєв розповів про способи зміцнення та масштабування стартап-екосистеми ЦСЄ
Центральна та Східна Європа (ЦСЄ) має сильні сторони, які роблять з неї серйозного конкурента на світовому ІТ-ринку. Загальний обсяг стартап-екосистеми з 2014 року виріс у 15,5 рази в порівнянні з країнами Західної Європи. Але через брак відданих менторів і релокацію засновників стартапів регіон все ще залишається обмеженим. ІТ-бізнесмен та інвестор Сергій Токарєв розповів, як ЦСЄ мусить діяти, аби стати потужним стартап-хабом.

Одеська національна опера 26 та 27 грудня запрошує на заключні у 2025 році покази балету «Снігова Королева»
Балет «Снігова Королева» на музику Туомаса Кантелінена у постановці творчої команди театру надихає, зворушує і повертає віру в казку маленьким і дорослим глядачам та не втрачає актуальності попри свою холодну назву — ні в спеку, ні коли на вулиці сніжить. Адже його сенси — поза сезоном і поза часом: про силу любові, яка здатна розтопити будь-яку кригу, про вірність, вибір серця і шлях крізь випробування.

Останні моніторинги:
00:00 18.12.2025 / Вечірня Одеса
00:00 18.12.2025 / Вечірня Одеса
00:00 18.12.2025 / Вечірня Одеса
00:00 18.12.2025 / Вечірня Одеса
00:00 18.12.2025 / Вечірня Одеса


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.014