ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 
Sinoptik - logo

Погода на найближчий час



Осінь в Одесі. Пушкінська
17.09.2011 / Газета: Чорноморські новини / № 74(21234) / Тираж: 8525

Уже вчетверте у нашому місті проходить Всеукраїнський фестиваль російської поезії «Пушкінська осінь в Одесі», який цього року почався 15 вересня не з віршів, а з гучного барабанного бою юних барабанщиць на розі Дерібасівської та Преображенської. Там, на стіні будинку, відкрили меморіальну дошку братотві великого російського поета Олександра Пушкіна — Льву Сергійовичу. Він прожив у нашому місті майже десять років, з 1843-го по 1852-й, і був однією з найпомітніших фігур у культурному та громадському житті тодішньої Одеси.

Право відкрити меморіальну дошку надали авторові ідеї її встановлення, керівникові фестивалю «Пушкінська осінь в Одесі» Олегові Борушку, письменнику і знавцю історії старої Одеси Олегові Губарю та віце-меру Олександрові Орлову.

Вибір місця встановлення меморіальної дошки роботи одеського скульптора Клима Степанова обумовлений тим, що останні роки життя Лев Сергійович мешкав у будинку, розташованому на місці нинішнього «Пасажу».

Після відкриття меморіальної дошки у ротонді Міськсаду, також під барабанні звуки, відбулося офіційне відкриття «Пушкінської осені». Почався фестиваль з поетичного марафону — 18 поетів із 7 регіонів країни читали свої вірші, в яких обов’язково мав бути використаний пушкинський рядок «В тени украинских черешень...».

Автор: Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ

Пошук:
розширений

Євген Плінський
Тарифний популізм завершується: ринок переходить до реальних економічних умов
Період штучного стримування тарифів та гучних політичних обіцянок поступово добігає кінця. Економічні реалії, потреба у відновленні інфраструктури та стабільній роботі комунальних систем змушують владу переходити від популістичних рішень до більш прагматичної тарифної політики. Експерти наголошують: без економічно обґрунтованих тарифів забезпечити якісні послуги та модернізацію галузі буде дедалі складніше.

Причорномор’я відкриває нові маршрути
Триденний форум «Берег майбутнього: нове життя туризму Причорномор’я під впливом війни» у Коблево об’єднав представників громад, туроператорів, бізнесу та державних інституцій. Учасники заходу обговорили трансформацію туристичної галузі в умовах війни, знайшли нові точки зростання для регіону та презентували перспективні маршрути, що охоплюють узбережжя, лимани та природні рекреаційні території Причорномор’я.

Останні моніторинги:
00:00 24.06.2026 / Вечірня Одеса
00:00 24.06.2026 / Вечірня Одеса
00:00 24.06.2026 / Вечірня Одеса
00:00 24.06.2026 / Вечірня Одеса
00:00 18.06.2026 / Вечірня Одеса


© 2005—2026 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2026 S&A design team / 0.010