
![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
![]() |
Літературна студія «Василь Стефаник. Наближення»
![]() 12:36 / 14.05.2021
![]() 13 травня 2021 року у відділі рідкісних видань та рукописів ОННБ відбулося засідання літературної студії «Василь Стефаник. Наближення» до 150-річчя від дня народження видатного українського письменника. Захід урочисто відкрила Ольга Бєльницька, заступник генерального директора з бібліотечної роботи ОННБ, заслужений працівник культури України. В своєму виступі вона підкреслила значущість творчості Василя Стефаника і роботу бібліотеки у справі збереження і вивчення видань творів письменника, торкнувшись непростої долі деяких, на сьогодні раритетних примірників видань 1920х – 30х років з фонду ОННБ. Окресливши життєвий та творчий шлях Стефаника, Володимир Сподарець, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української філології ПНПУ імені К.Д. Ушинського простежив цікаву парадигму творчого методу і стилю Стефаника у сучасній вітчизняній літературі. «Стефаникове слово - зазначив Володимир Іванович, — входить у єство сучасних наших авторів». Узагальнюючи власні роздуми науковець закликав вивчати нашу літературу, для того, щоб мати потужний ресурс для самоствердження й самовдосконалення. Олександр Музичко, доктор історичних наук, професор кафедри історії України факультету історії та філософії ОНУ ім. І.І.Мечникова детально розглянув суспільно-політичний вектор та історичний контекст життя і діяльності Василя Стефаника, наголосивши, що «твори Стефаника і його полотно життя це є теж історичне джерело». Питання образотворчої стефаникіани торкнувся Анатолій Кравченко, народний художник України, член НСХУ. Митець розповів про чудову традицію – проведення щорічних пленерів в Прикарпатті, які є консолідуючим фактором не тільки для митців і мистецтва, а й для соціокультурного простору загалом. Огляд книжкової виставки «Слово на кремені душі»: рідкісні прижиттєві видання творів Василя Стефаника» провела Катерина Карагодіна, бібліотекар відділу рідкісних видань та рукописів ОННБ. В програмі заходу відбулись також: мистецька виставка однієї картини «Пленер в Яремчі. Зима в Прикарпатті» художника Анатолія Кравченка та презентація електронної виставки «Я писав про те, що серце співало…»: до 150- річчя від дня народження Василя Стефаника». Наприкінці заходу відвідувачі – викладачі та студенти Одеського педагогічного училища, влаштували невеличку дискусію щодо проведення літературних уроків, присвячених творчості Василя Стефаника. Кухарук Тамара, завідувач відділу соціокультурної діяльності ОННБ
![]() |
Пошук:
![]() ![]() ![]() ІГОР КОВАЛЬ
Сьогодні ми спостерігаємо не поступ, а деградацію освітньої системи. Причини ви знаєте: з одного боку — пандемія COVID-19, повномасштабна війна, демографічна криза. З іншого — хронічне недофінансування науки та освіти, принизливий у соціальному й фінансовому сенсі статус науково-педагогічних працівників. Надмірна зарегульованість, що супроводжується реформуванням без логіки та довгострокової стратегії.
![]() ![]() ![]() З 12 по 19 липня 2025 року в Одесі проходитиме Тиждень французької культури — цикл мистецьких і пізнавальних подій, присвячених культурній дипломатії та дружбі між Одесою та Францією.
![]() ![]() 28 червня 2025 року в Одеській національній науковій бібліотеці, в рамках публічного освітнього філософського проєкту Доктрина Соліс, за підтримки Одеської обласної Ради Миру та кафедри філософії ОНУ ім. І.І.Мечникова відбудеться лекція-дискусія за участі кандидата історичних наук, доцента ОНУ ім. І.І.Мечникова Вадима Чепіженка «Злочини, слідство та покарання на середньовічному Заході».
![]() ![]() XXV Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині відбудеться з 6 по 8 червня 2025 року в Одеській національній науковій бібліотеці та місті Балта.
![]() ![]() 21 травня 2025 року о 12:00 в Одеській національній науковій бібліотеці відбудеться захід «Діалог поколінь: зустріч пам'яті Івана та Юрія Лип».
Подію присвячено вшануванню пам'яті та осмисленню інтелектуальної і духовної спадщини видатних діячів українського національного руху – батька і сина Івана Львовича Липи та Юрія Івановича Липи. Захід приурочено до знакових ювілейних дат цього року: 160 років від дня народження Івана Липи та 125 років від дня народження Юрія Липи.
![]() ![]() Гості зможуть побачити понад 200 тварин зі всієї планети, власноруч погодувати африканських жирафів та єдиного в Україні носорога Арчибальда, погуляти казковим «діснеївським» замком, відпочити біля басейну та пограти на дитячих майданчиках. Заміський парк щасливих тварин «XII Місяців», що знаходиться в с. Демидів у 25 км від Києва цього року святкує свій 10 день народження та відкриває новий ювілейний сезон.
![]() |
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.016 |