
![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
![]() |
«Південний Захід. Одесика». 27-й ВИПУСК
![]() 13:17 / 06.09.2019
![]() 5 вересня 2019 р. в ІА «Контекст Причерноморʼє» відбулася презентація 27-го випуску історико-краєзнавчого альманаху «Південний Захід. Одесика». Вересневий випуск «Південного Заходу» став традиційним подарунком Почесного громадянина м. Одеси та Одеської області Сергія Гриневецького і авторського колективу збірки до дня народження міста. Сергій Гриневецький, перш за все, привітав всіх із ювілеєм Одеси та проаналізував матеріали альманаху у контексті актуальних проблем сьогодення, зокрема урегулювання на державному рівні болючого земельного питання, демонструючи, наскільки співзвучними є історія та сучасність. «В час суспільних змін вкрай важливо зберігати об'єктивний підхід та розсудливість. І саме історія допомагає нам в цьому... Моє стійке переконання – в історії не буває неактуальних тем...Саме тому нинішній номер альманаху – це приклад того, як локальні, на перший погляд, теми дозволяють нам краще зрозуміти дух різних епох», – зазначив Сергій Рафаїлович. Проект «Південний Захід. Одесика» щовипуску поширює свої наукові та географічні межі, стає більш зрілим та змістовним. І в новому виданні «Південного Заходу» ми зустрінемося із новими авторами, новими темами, новими ареалами досліджень. В той же час продовжуються основні, традиційні теми – «степи Лукоморʼя», «край в епоху диктатур», «обличчя земляків», «студентська трибуна», «книжкова полиця краєзнавця». Альманах, як завжди, залишається одним із самих демократичних одеських наукових видань, надаючи на своїх сторінках майданчик для різноманітних поглядів і думок, незалежно від політичних уподобань, вікових меж та наукових регалій. Як зазначив головний редактор альманаху доктор історичних наук Віктор Савченко, «Південний Захід» вигідно відрізняється від офіційних історичних видань широким колом різноманітних тем та залученням до співпраці краєзнавців, що не є професійними істориками: як приклад – дуже цікавий матеріал школярки із с. Ройлянка Саратського району Аріни Корінь «Генеалогічні дослідження призвиськ мешканців села Ройлянка. Шляхи пізнанання роду» чи дослідження краєзнавця та професійного екскурсовода Антона Гриськова щодо одеських віх біографії М. Миклухо-Маклая. На презентації виступали автори, науковці, журналісти і навіть читачі, як наприклад, відомий одеський драматург та поет Ігор Лосинський. Наприкінці, за традицією, екземпляри нового видання отримали провідні бібліотеки та краєзнавчі осередки Одеси.
![]() «В час суспільних змін вкрай важливо зберігати об`єктивний підхід та розсудливість. І саме історія допомагає нам в цьому... Моє стійке переконання — в історії не буває неактуальних тем... Саме тому нинішній номер альманаху — це приклад того, як локальні, на перший погляд, теми дозволяють нам краще зрозуміти дух різних епох», — зазначив Сергій Рафаїлович.
![]() Сергій Гриневецький проаналізував матеріали альманаху у контексті актуальних проблем сьогодення, зокрема урегулювання на державному рівні болючого земельного питання, демонструючи, наскільки співзвучною є історія із сучасністю.
![]() Роман Кракалія. Справжній золотий фонд Одеської журналістики
![]()
![]()
![]()
![]() Постійний читач альманаху та за сумісництвом улюбленець багатьох одеситів — драматург, поет, перекладач Ігор Лосинський
![]()
![]()
![]()
|
Пошук:
![]() ![]() Руслан Весел
Жага до перемоги у спортсменів Одеської області завжди була потужною. Тому, незважаючи на важкі часи, спричинені російською агресією проти України, представники нашого регіону продовжують здобувати спортивні вершини.
![]() ![]() ![]() XXV Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині відбудеться з 6 по 8 червня 2025 року в Одеській національній науковій бібліотеці та місті Балта.
![]() ![]() 21 травня 2025 року о 12:00 в Одеській національній науковій бібліотеці відбудеться захід «Діалог поколінь: зустріч пам'яті Івана та Юрія Лип».
Подію присвячено вшануванню пам'яті та осмисленню інтелектуальної і духовної спадщини видатних діячів українського національного руху – батька і сина Івана Львовича Липи та Юрія Івановича Липи. Захід приурочено до знакових ювілейних дат цього року: 160 років від дня народження Івана Липи та 125 років від дня народження Юрія Липи.
![]() ![]() Гості зможуть побачити понад 200 тварин зі всієї планети, власноруч погодувати африканських жирафів та єдиного в Україні носорога Арчибальда, погуляти казковим «діснеївським» замком, відпочити біля басейну та пограти на дитячих майданчиках. Заміський парк щасливих тварин «XII Місяців», що знаходиться в с. Демидів у 25 км від Києва цього року святкує свій 10 день народження та відкриває новий ювілейний сезон.
![]() ![]() 25 квітня 2025 року о 12.00 стартує щорічний конкурс читацьких відгуків «КНИГОЛЮБ» – партнерський проєкт Одеської національної наукової бібліотеки та громадської організації Ротарі клуб «Одеса-Рішельє»
![]() ![]() В Одеській області ветеранів та їхні родини запрошують приєднуватися до проекту «Реабілітація танцем».
![]() |
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.021 |