ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




Славетні імена з історії бібліотеки: Олександра Миколаївна Тюнєєва
16:09 / 18.04.2019

У цьому році виповнюється 190 років заснуванню Одеської національної наукової бібліотеки. Тож у головній міській «скарбниці мудрості» заплановано низку цікавих заходів, приурочених до цієї знаменної дати. Перша ластівка в розділі «Видатні постаті та події в історії ОННБ» – зустріч, присвячена пам’яті унікальної людини, книгознавця, бібліографа, фахівця з рідкісних книг – Олександри Миколаївни Тюнєєвої (1888-1984).

Ця жінка все своє життя присвятила бібліотечній справі. Вона прийшла до Одеської держаної наукової бібліотеки у 1920 році, з 1921 року працювала завідувачем відділу рідкісних та мистецьких видань. У період німецько-румунської окупації Одеси (1941-1944 рр.) Олександра Миколаївна обіймала посаду директора міської та університетської бібліотек і разом з працівниками рятувала книжкові фонди від розграбування окупантами.

Значний внесок Олександра Миколаївна зробила у бібліотекознавчу галузь: її перу належать праці про відділ рідкісних видань, мініатюрну книгу, книгознавчі статті в журналах українською, французькою, німецькою мовами. Вона стала організатором і першим завідувачем музею книги.

Бібліофільським духом було пронизано і сам захід, що зібрав поціновувачів книги усіх віків: і знаних, авторитетних, і зовсім молодих, — студентів кафедри інформаційної діяльності та медіа-комунікацій ОНПУ.

У вступному слові генеральний директор ОННБ Ірина Бірюкова наголосила на важливості збереження і продовження бібліотечних традицій, дослідження історії бібліотеки не тільки у ювілейний рік. «А ім’я Олександри Тюнєєвої , – підкреслила директор, – буде нам доброю наснагою».

Своїми дослідженнями, спостереженнями і роботою над збіркою «Олександра Миколаївна Тюнєєва», що вийшла друком у 2012 році, поділилися науковці ОННБ Ліна Арюпіна, заступник генерального директора ОННБ з наукової роботи та інформатизації, і Тетяна Щурова, завідувач відділу мистецтв ОННБ, заслужений працівник культури України.

Багато цікавих подробиць з колишнього живого спілкування з Олександрою Тюнєєвою присутні почули від Євгенія Голубовського, шеф-редактора газети «Всемирные одесские новости», заступника редактора альманаху «Дерибасовская–Ришельевская», віце-президента Всесвітнього клубу одеситів, журналіста, культуролога, і Світлани Матвєєвої, краєзнавця-дослідника.

Символічним став подарунок, який цього дня отримала бібліотека. За ініціативи і підтримки Армена Петояна, краєзнавця, голови ГО «Одеський центр вірменознавства», ГО «Одеський фонд культурної спадщини», члена комісії з питань охорони об’єктів культурної спадщини Одеської міської ради, майстрами-реставраторами Віктором Швадовичем та Світланою Кравченко було відреставровано старовинне крісло, що належало Олександрі Тюнєєвій.

У рамках заходу також відбулась презентація виставки «Доля як книга: Олександра Миколаївна Тюнєєва», де експонувалась низка рідкісних видань, які зберігала Олександра Миколаївна, листів, сімейних світлин Тюнєєвих.

Вікторія Лавренюк,

провідний бібліограф ВЗГіР ОННБ.

Пошук:
розширений

Автор
Лелеки повернулися на укріплені енергетиками ДТЕК Одеські електромережі гнізда
На укріплені ДТЕК Одеські електромережі гнізда повернулися лелеки. Наразі птахи заселили 100% своїх домівок, а це − 257 платформ. На початку 2024 року енергетики встановили 4 платформи, до кінця року планують змонтувати ще 16. Попри війну енергетики продовжують дбати про захист біорізноманіття та довкілля. Роботи проводять під егідою проєкту #Лелеченьки, спрямованого на захист та збереження популяції білого лелеки. Він відповідає принципам ESG та Цілі Сталого розвитку Глобального Договору ООН №15 – «Збереження екосистем землі».

«Все, що ми пам'ятаємо, – неправда»
Презентація 8-го видання проєкту «Стара Одеса у фотографіях» зібрала повний зал в Одеській національній науковій бібліотеці
«Палітра рідного міста»: виставка картин Володимира Василенка в ОННБ
3 квітня 2024 року в головному читальному залі Одеської національної наукової бібліотеки відбулося відкриття персональної виставки картин художника, члена НСХУ Володимира Василенка «Палітра рідного міста». Володимир Сергійович – учасник багатьох всеукраїнських та регіональних виставок. Роботи митця знаходяться в приватних колекціях України та зарубіжжя.
SHABO провело серію дегустацій Великих вин України
Одне з провідних українських виноробних підприємств SHABO провело серію дегустацій, присвячену 20-річчю компанії.
Перформативна вистава «Ось Таке Мистецтво»
У період війни, коли багато людей втратили свої сталі засоби існування, вистава «Ось Таке Мистецтво» дала простір надії на новий початок. Вистава відбулася в Одесі 22 березня 2024 року.
Віктору Васильовичу Сердюку — ректору університету (1975-1987) 17 березня виповнилося 90 років
«У роки ректорства Віктора Васильовича Сердюка Університет отримав статус провідного вишу України у науково-дослідній роботі. Щорічний прибуток від наукової діяльності госпдоговірної тематики становив понад 14 мільйонів карбованців. Це дозволило збудувати корпус гуманітарних факультетів, два гуртожитки, провести капітальний ремонт Наукової Бібліотеки. — вiдзначив ректор В. Труба.



© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.011