ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




НОВІ УДАРИ ПО ІНФРАСТРУКТУРІ ОДЕЩИНИ ВПИСУЮТЬСЯ У ЛОГІКУ ДІЙ РОСІЙСЬКИХ ТЕРОРИСТІВ
17:50 / 20.11.2024
Суспільство

Серед одеситів, які були вимушені провести пару днів практично без світла, почала ширитися образа за те, що вони набагато довше за інших українців перебували в такій ситуації. Ці настрої постійно «підігрівались» тг-каналами та панікерами в домових чатах і навіть вивели ряд мешканців Перлини біля моря на перекриття вулиць. Їх цілком можна зрозуміти: важко залишатися без благ цивілізації, тим більше не знаючи того, чому саме тобі випали такі випробовування, в той час як інше населення України пережило рекордну повітряну атаку росіян 17 листопада набагато більш безболісніше. Спробуємо ж допомогти їм дізнатися хоча б основні причини ситуації.

Першопричиною, звичайно ж, є російська повітряна терористична атака і те, що цього разу вона була значною мірою спрямована проти нашого регіону. Повітряні Сили ЗСУ доповіли про застосування проти нашої країни ранком 17 листопада 210 російських повітряних засобів нападу, а голова ОВА Олег Кіпер заявив, що 48 з них (тобто майже чверть) було спрямовано саме проти Одещини. І попри 80-відсоткову результативність ППО пошкоджень інфраструктури не вдалось уникнути. В мережі з’являлась інформації про пошкодження трьох потужних підстанцій, які зв’язують Одесу з українською енергосистемою, і що саме через це Перлина біля моря була на майже на три дні занурена у темряву.

Цілком можливо, що рашисти цілеспрямовано намагались використати енергетичну вразливість саме нашої області, в яку не можна оперативно подати електроенергію з інших регіонів України, адже вона оточена майже по всьому периметру морем та державними кордонами, в тому числі і з підконтрольним кремлю Придністровʼям (за словами глави Одеської ОВА, воно відмовилось надати допомогу, попри наявні можливості). А також те, що під час відключень світла позаминулої зими саме в Одесі було найбільше випадків перекриття вулиць «знеструмленими» громадянами. Отже рашисти можуть вважати, що знайшли найуразливіше місце в українському соціумі, тому їх терористична сучність може сподвигнути їх на чергове «можем повторіть». І ніякі сентименти до російськомовного населення регіону їх не зупинять, адже за словами одного з головних кремлівських пропагандистів у нас говорять вже не російською, а якоюсь незрозумілою мовою.

Тому не дивуємось, якщо знову отримаємо новини про удари по енергоінфраструктурі нашого регіону, які росіяни наноситимуть з метою «розкачати» його. А готуємось до цього, запасаючись не лише повербанками, а й термобілизною, окопними свічками, лампами на акумуляторах, питною водою, консервами, галетами, антисептиками, вологими серветками та іншими винаходами, що допомагають пережити перебої у електро-, водо- та теплопостачанні. При цьому гуртуємось, хоча б у межах своїх будинків, щоб оперативно надавати допомогу сусідам, які її потребуватимуть (або мати можливість попросити у них про допомогу).

Ну і не забуваємо дякувати енергетикам, які попри загибель у неділю двох колег все ж змогли повернути нам світло. І сподіваємось на них в разі якщо рашисти, як це властиво терористим, будуть знову бити по регіону, який є найбільш постраждалим від їх попередніх атак. А також не даваймо ворогам приводу вважати нас найслабшою ланкою у незламності України.

Роман Сирінський


Коментарі

Немає коментарів
Контрольний код: *
 
 
введіть, будь ласка, літери, які ви бачите зліва
Ваше ім'я: *   Ваш e-mail:
Коментар: *
Пошук:
розширений

ІГОР КОВАЛЬ
Трамп, НАТО і Україна: до нової архітектури безпеки?
На тлі війни в Україні дедалі частіше порушується питання про майбутнє НАТО. Агентство Bloomberg стверджує: «Альянс ще до можливого повернення Трампа опинився на межі кризи. Йдеться не лише про війну, але й про стратегічні розбіжності, занепад армій Європи та втрату довіри між союзниками.» Та чи справді йдеться про кризу НАТО? Швидше, про його трансформацію. Доктор політичних наук Ігор Коваль із експертним оглядом ситуації.

Тиждень французької культури в Одесі: концерти, виставки та фестиваль просто неба
З 12 по 19 липня 2025 року в Одесі проходитиме Тиждень французької культури — цикл мистецьких і пізнавальних подій, присвячених культурній дипломатії та дружбі між Одесою та Францією.

Останні новини:
17:50 17.07.2025
17:21 17.07.2025
16:31 17.07.2025
16:06 17.07.2025
15:51 17.07.2025


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.010