ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
Прем'єра антитеатру (mockumentary) “СучМист у таїнстві”
18:41 / 04.12.2023
СучМист у таїнстві

1 грудня в Одеському академічному театрі ляльок відбулася прем'єра антитеатру (mockumentary) “СучМист у таїнстві”. Любов Андрій — одеський режисер, скульптор, засновник театру “Алоха” створив перформативну виставу, яка познайомила одеського глядача із проблемамисучасних українських митців.
Проєкт значною мірою відображав принципи «театру жорстокості» Антонена Арто. Текст сценарію відсутній. На сцені та у залі усе вирішував тільки випадок.
Ще одним орієнтиром був Гентський маніфест Міло Рау, який спонукає наближати театральне дійство до реальності.

На вході до зали гості ставали учасниками перформансу “переступити через” людину.

Перше що бачили глядачі на сцені — натурницю, що сидить спиною, а сцена виглядає наче справжня художня майстерня де іде творчий процес, який супроводжувався чайною церемонією, показом мод, історичним дискурсом про святого Маврікія Фіваїдського та Спис долі, а також обговорення гострих політичних проблем про необхідність демонтування пам’ятників та мізерне фінансування культури з боку держави.

Проявом театральної й водночас побутової жорстокості стало кидання помідорів в учасників вистави: Сергія Ануфрієва, Володимира Уманенко, Сергія Коняхіна, Ярослава Войцеховського, Катерини Чалої, Олександра Перуцького, Лізавети Ангельчук, Стаса Подлипського, Юлії Харчук, Дениса Недолуженко, Катерини Білетіної, Ольги Енгибарової, Олександри Гетьман, Ольги Ярової, чарівної Марго Чекменєвої та Уте Кільтер.

Наприкінці відбувся аукціон який вели Катерина Чалая та Олександр Перуцький. Лотами були ескізи що встигли створити митці.

Ми маємо перші відгуки: “Ця вистава — шанс зазирнути людині в справжнє обличчя, коротка можливість відчути іншого індивідуума без «естетичної маски». Побачити красу в щирості й почути свій відгук. Відчути себе в моменті реакції, розкуштувати післясмак, розправити крила, відчути тонкий зв'язок із тим, що відбувається.”

Режисер Андрій Любов поділився своєю концепцією з колегою з Кельнського театру, і зараз відбувається робота над тим, щоб проблеми

українських митців озвучити з європейської сцени.

Подія відбулася завдяки Стипендії імені Антонена Арто, заснованої фондом proto produkciia та лабораторією сучасної опери Opera aperta.

Спеціальний конкурс для півдня відбувається у межах програми “Cultural Bridges: support of cultural figures from Southern regions of

Ukraine”, що реалізується Іншою Освітою за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Зміцнення громадської довіри в Україні» (UCBI). Організатори висловлюють вдячність ТД “Вина світу”, арт-ділеру Васілісі Драконовій та директору Одеського академічного театру ляльок Йосифу Мерковичу.

Помічник режисера: Анастасія Поживатенко

Оператор: Олена Кутінова, Артур Садовніков

Фотограф: Сергій Коняхін, Володимир Андреєв


Коментарі

Немає коментарів
Контрольний код: *
 
 
введіть, будь ласка, літери, які ви бачите зліва
Ваше ім'я: *   Ваш e-mail:
Коментар: *
Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Прогнозованість та історії успіху: Сергій Токарєв про те, як розвивати tech-індустрію України
Аби розвивати український технологічний сектор та залучати іноземні інвестиції, необхідно показувати світові прогнозованість. У цьому переконаний Сергій Токарєв tech-бізнесмен та співзасновник інвестиційної групи Roosh, яка розвиває та масштабує технологічні бізнеси у всьому світі.

Вистава Одеського музично-драматичного театру ім. В Василька у шортлісті 6-ого Фестивалю-Премії «ГРА»
Ще один етап 6-го Всеукраїнського театрального Фестивалю-Премії «ГРА» успішно пройдено: експерти наживо переглянули вистави лонгліста, провели голосування і сформували шортліст. Тож Національна спілка театральних діячів України (НСТДУ), яка є засновницею та організаторкою Фестивалю-Премії, оприлюднила список вистав, які пройшли до ФІНАЛУ. У списку у номінації «За найкращу камерну виставу» постановка Олександра Самусенка «1900-й. Легенда про піаніста» Одеського академічного музично-драматичного театру імені В. Василька.

Останні новини:
17:15 25.07.2024
16:14 25.07.2024
15:43 25.07.2024
14:31 25.07.2024
14:26 25.07.2024


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.012