ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




«РИНОК» ЗЕМЛІ У НИНІШНЬОМУ ВИГЛЯДІ ПРИЗВЕДЕ ДО ЗАГИБЕЛІ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ ТА НОВОГО ФЕОДАЛІЗМУ
12:25 / 08.10.2020
Сельское хозяйство

Конституційний суд відклав розгляд подання народних депутатів щодо відповідності Конституції закону про ринок сільгоспземель. Він відклав, зверніть увагу, на невизначений термін! Адже внесені в законодавство України зміни, якими в країні вводиться так званий «ринок землі», не тільки носять антиконституційний характер, а й, що найнебезпечніше, спрямовані проти державності і громадян як власників землі!

Як бачимо, історія нічому не вчить, і досвід — син помилок важкий, теж не завжди застерігає. Я постійно моніторю і аналізую ситуацію з питань сільського господарства як в області, так і по Україні.

Говорячи про реформу в агропромисловому комплексі, потрібно чітко розуміти, що починати дискусію без залучення істориків і демографів, політологів та культурологів, психологів і екологів, економістів і технократів — це чергова «кампанійщина». Головне, що потрібно врахувати: первинність соціальних і екологічних факторів відносно до економічних. Саме їх світова наука ставить на перше місце.

Розвал галузі (особливо в останні роки) характеризується «зносом» людського капіталу, занепадом духу, розчаруванням, втрати перспектив і різкою депопуляцією в сільській місцевості. Село потрібно відновлювати, а це можливо тільки в тому випадку, якщо воно не буде експлуатоване.

⚠ Потрібно розуміти, наскільки непрості часи чекають українців після скасування мораторію на продаж землі. Боротьба буде жорсткою і безкомпромісною. Вільний ринок посилить аграрне рейдерство. Крім того, при відсутності суворих правових і регуляторних гарантій (а поки ніяких законів і нормативних актів, необхідних для грамотного запуску ринку землі не прийнято) зробить ринок уразливим перед потужними гравцями, поглибить корупцію і нерівність.

Ще раз хочу привернути увагу, до критичної ситуації, викликаної безпрецедентною посухою. Фермери Бессарабії виявилися на грані банкрутства, багато доведені до відчаю. Ситуація критична не тільки для аграріїв, а й для всього регіону, адже саме фермерські господарства є бюджетоутворюючими практично у всіх сільських громадах. Без податкових надходжень, працівники соціальної сфери просто залишаться без зарплат і соціальних виплат. У той же час, обіцяна державою компенсація і, навіть більше того, Державна програма фінансової допомоги аграріям, — так і залишилися обіцянками. Аграрії Одеської області як і раніше не отримали ані державної підтримки, ані відповіді.

Як би при таких обставинах не дійти до латиноамериканської моделі аграрного латифундизма! Адже в Латинській Америці саме питання володіння сільськогосподарськими землями завжди мотивували народ на протестні рухи. Крім того, аналіз ситуації призводить до невтішного висновку, що в системі аграрних перетворень, в Україні, діє своєрідна матриця, яка відтворює феодалізм в різних його формах.

На дворі вже жовтень, а багатьох «курчат по осені, схоже, ми не дорахуємося ...


Коментарі

Немає коментарів
Контрольний код: *
 
 
введіть, будь ласка, літери, які ви бачите зліва
Ваше ім'я: *   Ваш e-mail:
Коментар: *
Пошук:
розширений

Автор
Почему до датчика уровня сахара от Apple еще далеко
По данным Международной федерации диабета (IDF) за 2021 год, от диабета страдают 10,5% людей в возрасте от 20 до 79 лет и половина из них не знает об этом. Согласно прогнозам, к 2045 году этим заболеванием будет болеть на 46% больше — каждый восьмой взрослый или 783 миллиона человек. Эта перспектива пугающая, но не удивительная, учитывая текущую ситуацию

7-9 черв­ня 2024 року в Одеській національній науковій бібліотеці відбудеться XXIV Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині»
Під егі­дою Мі­ніс­тер­ства культу­ри та ін­фор­ма­цій­ної політи­ки Ук­раї­ни, Одесь­ка на­ціо­наль­на на­у­ко­ва біб­ліо­те­ка, Ук­ра­їнсь­ка асо­ціа­ція ви­дав­ців та кни­го­роз­по­всюд­жу­ва­чів, Дер­жав­на на­у­ко­ва уста­но­ва «Книж­ко­ва па­ла­та Ук­раї­ни іме­ні Іва­на Фе­до­ро­ва» за спри­ян­ня Одесь­кої об­лас­ної дер­жав­ної ад­міністра­ції, Одесь­кої об­лас­ної та Одесь­кої місь­кої рад, Ук­ра­їнсь­ко­го ін­сти­ту­ту кни­ги, Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­гані­за­ції «Ук­ра­їнсь­ка біб­ліо­теч­на асо­ціа­ція» та Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­га­ні­за­ції «Біб­ліо­по­ліс» про­во­дять Все­ук­ра­їнсь­ку ви­став­ку-фо­рум «Ук­ра­їнсь­ка кни­га на Оде­щині».

Останні новини:
20:04 24.04.2024
17:13 24.04.2024
16:29 24.04.2024
15:18 24.04.2024
14:33 24.04.2024


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.013