![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
ДБР: зрадник із Херсона отримав 15 років увʼязнення
16:02 / 13.02.2026
ХЕРСОН, 13 ЛЮТОГО 2026 РОКУ, КОНТЕКСТ-ПРИЧОРНОМОР’Я – За матеріалами ДБР отримав 15 років колаборант з Херсона, який працював на окупантів, був ними покинутий і вимушений ховатися під статусом ВПО на Вінниччині. Про це ІА «Контекст-Причорномор'я» повідомили в прес-службі Державного бюро розслідувань. В повідомленні відомства сказано: За матеріалами ДБР Херсонський міський суд визнав винним у державній зраді та колабораціонізмі колишнього правоохоронця з Херсона. Слідство встановило, що у червні 2022 року під час тимчасової окупації міста чоловік добровільно перейшов на бік ворога та обійняв посаду «молодшого інспектора» у так званій «Північній виправній колонії № 90», створеній окупаційною адміністрацією. У цій установі утримували не лише засуджених, а й місцевих жителів, які чинили опір окупантам. Фігурант проводив обшуки, здійснював перевірки та контролював режим, отримуючи за це зарплату в рублях. Після звільнення Херсона він не встиг виїхати разом із російськими військовими. Згодом перебрався на Вінниччину, де у Могилеві-Подільському оформив статус внутрішньо переміщеної особи та почав отримувати соціальні виплати. У жовтні 2023 року працівники ДБР за сприяння СБУ викрили та затримали його. Суд визнав чоловіка винним за ч. 2 ст. 111 КК України — державна зрада та ч. 7 ст. 111-1 КК України — добровільне зайняття посади в незаконних правоохоронних органах на тимчасово окупованій території. Йому призначено покарання — 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Процесуальне керівництво здійснювала Херсонська обласна прокуратура. |
Пошук:
![]() Одеський зоопарк
Одеський зоопарк підбиває підсумки великої рятувальної операції після екологічної катастрофи, спричиненої ворожим обстрілом наприкінці минулого року. Тоді через витік олії в море на одеському узбережжі постраждали сотні птахів, а до зоопарку доправили близько 300 забруднених пернатих. Завдяки зусиллям працівників зоопарку, ветеринарів, науковців і небайдужих одеситів частину птахів вдалося врятувати та повернути у природне середовище.
![]() До Міжнародного дня птахів ДТЕК Одеські електромережі підбили підсумки екологічної ініціативи #Лелеченьки. У 2025 році енергетики встановили на Одещині 64 захисні платформи для гнізд білих лелек та допомогли орнітологам окільцювати 50 пташенят.
Останні новини:
10:25 17.04.2026
10:09 17.04.2026
09:55 17.04.2026
09:28 17.04.2026
08:39 17.04.2026
|
||||||||||||||||
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2026 S&A design team / 2.538 |