ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




СБУ: затримано колаборанта, який керував російськими поліцаями у Новій Каховці
11:07 / 06.03.2025
Правоохоронні органи

ОДЕСА, 06 БЕРЕЗНЯ 2025 РОКУ, КОНТЕКСТ-ПРИЧОРНОМОР’Я – Співробітники Служби безпеки України та Національної поліції затримали колишнього очільника окупаційної «поліції рф», яка діяла у Новій Каховці на Херсонщині.

Про це ІА «Контекст-Причорномор'я» повідомили в прес-службі Управління СБ України в Одеській області.

У повідомленні облуправління Служби сказано:

Служба безпеки та Національна поліція затримали колаборанта, який у перші місяці повномасштабного вторгнення очолював окупаційну «поліцію рф» у Новій Каховці на Херсонщині.

Після «звільнення з посади» у квітні 2022 року фігурант тривалий час переховувався на території Євросоюзу, а згодом під виглядом пересічного громадянина повернувся в Україну.

Правоохоронці задокументували цей факт і затримали зловмисника у тимчасовому помешканні на Волині, де він намагався «залягти на дно».

За даними слідства, ворожим поплічником виявився ексохоронець Новокаховської приватної охоронної компанії, який після захоплення міста пішов на співпрацю з ворогом.

Тоді він погодився очолити місцеву окупаційну «поліцію», щоб брати участь у переслідуванні учасників руху опору.

Встановлено, що зрадник координував злочинну діяльність з так званим «військовим комендантом рф» тимчасово захопленої громади.

Перебуваючи на «посаді», він залучав однодумців до лав окупаційного органу, з якими у подальшому проводив репресії проти українських патріотів.

Для цього фігурант виставляв патрулі по вулицях міста та брав участь в облавах на проукраїнських активістів.

Згодом місцева окупаційна адміністрація рф «звільнила» очільника псевдоустанови. Після цього він виїхав до Криму, а звідти – через треті країни до ЄС.

Наприкінці 2024 року фігурант повернувся до України та оселився у Волинській області, де орендував житло у місцевого жителя. Там його було затримано українськими правоохоронцями.

Злочинні дії зловмисника кваліфіковано за декількома статтями Кримінального кодексу України:

▪ ч. 3 ст. 28, ч. 6 ст. 111-1 (колабораційна діяльність, вчинена організованою групою);

▪ ч. 7 ст. 111-1 (добровільне зайняття громадянином України посади в незаконних судових або правоохоронних органах, створених на тимчасово окупованій території);

▪ ч. 3 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини вчинені організованою групою).

Зловмисник перебуває під вартою. Йому загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

Комплексні заходи проводили співробітники СБУ в Херсонській області спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.


Пошук:
розширений

Руслан Весел
СПОРТСМЕНИ ОДЕЩИНИ, ПОПРИ ВІЙНУ, ПРОДОВЖУЮТЬ ПІДКОРЮВАТИ П’ЄДЕСТАЛИ ПОШАНИ
Жага до перемоги у спортсменів Одеської області завжди була потужною. Тому, незважаючи на важкі часи, спричинені російською агресією проти України, представники нашого регіону продовжують здобувати спортивні вершини.

Андрій Кокотюха запрошує відвідати XXV Всеукраїнську виставку-форум «Українська книга на Одещині
XXV Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині відбудеться з 6 по 8 червня 2025 року в Одеській національній науковій бібліотеці та місті Балта.

Останні новини:
13:12 14.06.2025
13:07 14.06.2025
13:04 14.06.2025
12:15 14.06.2025
12:02 14.06.2025


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 1.203