ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 
Sinoptik - logo

Погода на найближчий час



Єдиний Центр просуває нові енергетичні технології
30.09.2010 / Газета: Новий день / № 40 / Тираж: 36600

За майже двадцять років в Україні змінювалися президенти, уряди, пар­ламенти, але незмінним залишаєть­ся наше загальне прагнення повно­цінної інтеграції до Європейського Союзу. Про це роками говорять по­літики, на цьому базуються їх передви­борні кампанії, але справа майже не ру­хається з місця. В чому ж причина?

Справа в тому, що процес євроін- теграції полягає не в розмовах та ба­жанні, а в чіткій системі реформ та перетворень, що якісно змінять краї­ну. Цей шлях пройшли усі наші західні сусіди. Саме тому в програмі «Якісна Україна» фахівці партії Єдиний Центр зробили наголос на систематизації реформ, які треба здійснити, якщо ми сподіваємося на успіх. їх результатом стане якісна країна, в якій комфорт­но та безпечно жити.

Першим кроком на цьому шляху буде реалізація проектів з енергоза- міщення та енергозбереження. Зараз показник енергоємності ВВП України є найбільшим у Європі та одним із найбільших у світі. Навіть у Росії, де енергоносії коштують значно дешев­ше, він поступається нашому енергетичному марнотратству. Тому з року в рік українська економіка змушена буквально боротися за своє виживан­ня замість того, щоб розвиватися: модернізувати інфраструктуру, підви- щуваіи соціальні стандарти, укріплю­вати фінансову стабільність, зменшу­вати податковий тягар.

Приклад націй, яким вдалося побу­дувати свої якісні країни, доводить: це правильний напрям. Так, за рахунок відновлюваних джерел енергії (тобто тієї, що вироблена з вітру, сонця, води, біомаси й тепла Землі) у ФРН зараз виробляється більше енергії, ніж за рахунок атомної енергетики, а Швеція сьогодні взагалі є першою в світі країною, економіка якої вільна від нафтової залежності. Це означає сут­тєву економію для гаманців пере­січних громадян зокрема та для дер­жавного і місцевих бюджетів в цілому.

Провідні українські фахівці, які брали участь у підготовці програми «Якісна Україна», довели: наша дер­жава має надзвичайно сприятливі умови для розвитку справжнього комплексу альтернативної енергети­ки: вітрової енергетики в степах,

малої та середньої гідроенергетики в Карпатах, використання енергії Сон­ця на півдні країни, біоенергетики — по всій території України. А видобу­ток сланцевого газу здатен перетво­рити нашу державу на експортера енергоносіїв. Усе це дозволить не просто раз і назавжди забути про вже традиційні стрибки цін і тарифів, а й суттєво їх зменшити.

І це не просто мрії чи плани. Єди­ний Центр пропонує реальні проекти, що вже сьогодні, за ініціативи органів місцевого самоврядування, реалізу­ються в багатьох регіонах країни. Зокрема, в Мукачевому, мер якого єдиноцентрист Золтан Ленд'єл, три­ває спорудження на річці Латориці двох міні-гідроелектростанцій.

Отже, ми розпочинаємо створен­ня нашої Якісної України — зі свого міста, району, області. Як говорять наші політики, побудувати Європу в Україні. Як переконують європейські політики, побудуйте Європу в Україні, і тоді Європейський Союз сам буде зацікавлений у нашій інтеграції не менше від нас.

Автор: Ярослав КОЛОСКОВ

Пошук:
розширений

Одеський зоопарк
Одеський зоопарк розповів, скільки птахів вдалося врятувати після екокатастрофи
Одеський зоопарк підбиває підсумки великої рятувальної операції після екологічної катастрофи, спричиненої ворожим обстрілом наприкінці минулого року. Тоді через витік олії в море на одеському узбережжі постраждали сотні птахів, а до зоопарку доправили близько 300 забруднених пернатих. Завдяки зусиллям працівників зоопарку, ветеринарів, науковців і небайдужих одеситів частину птахів вдалося врятувати та повернути у природне середовище.

На Одещині для лелек створили ще 64 безпечні домівки
До Міжнародного дня птахів ДТЕК Одеські електромережі підбили підсумки екологічної ініціативи #Лелеченьки. У 2025 році енергетики встановили на Одещині 64 захисні платформи для гнізд білих лелек та допомогли орнітологам окільцювати 50 пташенят.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2026 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2026 S&A design team / 0.011