ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




В Одесі стартувала перша Школа політичної активності для ромських лідерів і лідерок
28.07.2019 в 11:54
В Одесі стартувала перша Школа політичної активності для ромських лідерів і лідерок

Політичні права та свободи, основи виборчого права в Україні та функціонування виборчих систем стали темою першого модулю «Ромської школи політичної активності» для ромських активістів та активісток, яка стартувала 14 липня в Одесі.

Як повідомляє пресслужба Офісу громадської організації «Правозахисний ромський центр», в Одеській області розпочала роботу «Ромської школи громадської та політичної активності», метою якої є навчання ромських активістів та активісток базовим принципам розвитку лідерства, ефективним формам громадської та політичної участі, а також мережування та формування регіональної спільноти політично активних ромських лідерів.

Як пояснив президент «Правозахисного ромського центру» Володимир Кондур, навчання у школі передбачає чотири навчальні модулі для відібраних 15 ромських активістів з районів Одеської області з подальшим їх залученням до проведення просвітницької роботи в громадах, де проживає ромська етнічна меншина, Ізмаїльського, Кілійського, Татарбунарського, Арцизького, Березівського, Лиманського районів.

Перший тренінг був присвячений питанням виборів, функціонування парламенту, видам виборів та участі у них представників громадянського суспільства. Його провели юристка, правозахисниця Юлія Лісова і юрист, представник Одеського Комітету виборців України Ігор Бринош. Крім навчальних панелей, захід включав дискусії та практичні завдання.

Також учасники та учасниці мали можливість поспілкуватись з офіцером з прав людини Моніторингової місії ООН у південному регіоні Артуром Яцевичем, який розповів про виборчі права крізь призму прав людини, а також про міжнародний досвід участі ромських лідерів у виборних органах влади.

Другий модуль відбудеться 9 серпня і буде присвячений модуль системі органів влади в Україні, місцевому самоврядування, реформі децентралізації.

Під час третього модулю учасники та учасниці розглянуть тему лідерства, а на четвертому – міжнародний досвід політичної участі ромів.

«Роми в Україні залишаються найбільш дискримінованою національною меншиною за етнічною та соціальною ознаками, і найбільше проблем знаходиться у сфері їх участі в громадському та політичному житті. Представники ромської громади практично не представлені на всіх рівнях державного управління, для них є недоступними виборні та призначувані посади в державних органах та органах місцевого самоврядування. Водночас в сучасних умовах посилення «мови ворожнечі» до ромів та ромських погромів, на фоні частої бездіяльності владних органів, питання громадської та політичної самоорганізації та участі ромів набувають в Україні максимальної актуальності та значення. Метою нашого проекту є посилення спроможності та створення умов для ефективної громадсько-політичної участі та представництва інтересів дискримінованої в Україні ромської спільноти як необхідної передумови соціалізації та включення в життя громад, уникнення міжетнічних конфліктів та порушення прав людини», — розповів Володимир Кондур.

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Сергій Токарєв розказав про заходи, що покращать стан українського IT-сектору
Втрати контрактів та складнощі із залученням іноземних інвестицій — це ті виклики, з якими сьогодні найчастіше стикаються українські IT-компанії. На цьому наголошує Сергій Токарєв — IT-інвестор та бізнесмен, співзасновник інвестиційної групи Roosh. На його думку, становище вітчизняного сектору може покращити активний міжнародний іміджбілдинг.

SHABO провело серію дегустацій Великих вин України
Одне з провідних українських виноробних підприємств SHABO провело серію дегустацій, присвячену 20-річчю компанії.

Останні новини:
12:28 27.03.2024
12:47 26.03.2024
13:01 22.03.2024
12:08 20.03.2024
20:01 19.03.2024


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.008