ИА «Контекст Причерноморье»
логин:
пароль:
Последнее видео
Про проведення зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) випускників середніх загальноосвітніх навчальних закладів у 2019 році
Инфографика
Курсы валют. Доллар США. Покупка:
 
Погода

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

«ЗАМОВТЕ СЛОВО ПРО КНИГУ» – це конкурс рецензій
15.05.2019 в 18:53
«ЗАМОВТЕ СЛОВО ПРО КНИГУ» – це конкурс рецензій

В Одеській національній науковій бібліотеці у рамках ХХ Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» проходить щорічний конкурс на кращий читацький відгук на нові українські книжки, які стали переможцями престижних конкурсів та літературних рейтингів.

Ці книги зараз знаходяться на виставці до конкурсу у науковій бібліотеці. До культурно-просвітницької акції надійшли вже роботи студентів вишів Одеси – Педагогічного університету ім. К.Ушинського, Академії харчових технологій, факультету журналістики Державного університету ім. І.Мечникова та ін.

Зазирнемо і ми до пропонованих виставкою книг.

Як відомо, Премію Президента України «Українська книжка року» отримали вірші для дітей – українсько-єврейське казкове видання-альбом поета Григорія Фальковича «Шалахмонеси» з малюнками художника Павла Фішеля, які можна «читати», як тексти.

Національну премію України ім. Т.Шевченка – книги Богдана Гориня «Святослав Гординський на тлі доби» про видатного митця, поета, літературознавця, перекладача, ексклюзивний інформаційний репортаж Оксани Забужко «І знову я влізаю в танк…» та ін.

Серед кращих книг України – «Візерунок на камені. Микола Бажан: життєпис (не)радянського поета» Віри Агєєвої, збірка короткої прози десятьох авторів «Любов така» про почуття, яке шукає людина.

Переможцями Міжнародної літературної премії ім. М. Гоголя у свій час були спогади в Україні і Європі про час, події і людей Юрія Мереха «Я-мене-мені…», «Листи до друга в США (1990-2002)» Павла Глазового, «Зимова казка» для дітей Ольги Ченки, оформлювали яку і школярі міста Умані.

Бібліотека представляє для дітей лауреата Міжнародної премії ім. Лесі Українки – «Зайчикова книжечка» Івана Андрусяка з чарівними ілюстраціями Ольги Кузнєцової. Одним з переможців всеукраїнського рейтингу «ЛітАкцент року» стала «Дівчина з міста» Олени Рижко, героїню якої переїхала до села.

Серед переможців Всеукраїнського рейтингу «Книжка року» – найповніший реєстр екслібрисів «Український книжковий знак ХІ-ХХ ст. Каталог колекції Степана Давимуки» укладача Лариси Купчинської.

Православна повість одесита Олега Дряміна «Отрок, несущий свет» про святого цесаревича Олексія, християнську віру та істини, де герої знаходяться на стороні світла і добра, чи тьми і зла, отримала літературно-мистецьку премію ім. П. Куліша.

Монографію Оксани Дзери «Біблійна інтертекстуальність і переклад: англо-український контекст» представив літературно-науковий конкурс ім. Воляників-Швабінських.

А один з кращих книжкових дизайнів має книга Андрія Сови і Ярослава Тимчака «Наш Боберський. Основоположник української тіловиховної і спортової традиції» про спортсмена-руховика, педагога, професора кінця ХІХ ст.– І пол. ХХ ст.

Так що книгу для відгуку на виставці можна обрати від дитячої, юнацької до наукової, за цікавою темою чи улюбленого автора. Звертайтеся до Одеської національної наукової бібліотеки за адресо: вул. Пастера 13, чи за телефоном (093)573-93-49.

Підсумки конкурсу будуть оголошені під час проведення Всеукраїнської виставки-форуму 7-9 червня, а переможці отримають премії.

Слід додати, що багаторічним партнером конкурсу читацьких рецензій є президент Ротарі-клубу «Одесса-Ришелье» Віктор Денисов, автор соціального проекту «Одеські виставки. Сторінки історії», доцент Одеської національної морської академії, член-кореспондент Транспортної академії України, кандидат технічних наук та член Вченої ради ОННБ.

Вікторія Лавренюк,

провідний бібліограф ОННБ.

Світлина Марини Житняк.

* Пресс-релизы размещаются на сайте ИА «Контекст-Причерноморье» в том виде, в котором они присланы, без редакторской правки.
Поиск:
расширенный

Артём Филипенко
КОАЛИЦИАДА ПО-МОЛДОВСКИ
21 июня истекает трехмесячный срок, отведенный Конституцией Республики Молдова на формирование правительства, после которого должно быть принято решение о досрочных выборах.

IX-й МЕЖДУНАРОДНЫЙ ОРГАННЫЙ ФЕСТИВАЛЬ ИМ. Т. РИХТЕРА
С 26 мая по 30 июня в одесской Кирхе пройдет ежегодный органный фестиваль. Это 6 эксклюзивных программ — уникальная возможность почувствовать себя в мейнстриме европейского музыкального искусства! В исполнении всемирно известных музыкантов прозвучат величайшие произведения, написанные за всю историю для короля инструментов — органа. Музыка наполнит действующий Кафедральный Собор Св. Павла известного как лютеранская Кирха. Концерты рассчитаны на широкую аудиторию — будут и импровизация, и классика, и экспериментальные поиски.


Последние новости:
20:19 24.05.2019
10:52 24.05.2019
14:12 14.05.2019
13:29 14.05.2019
17:57 13.05.2019


© 2005—2019 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье» New
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2019 S&A design team / 2.854