ИА «Контекст Причерноморье»
логин:
пароль:
Последнее видео
Про проведення зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) випускників середніх загальноосвітніх навчальних закладів у 2019 році
Инфографика
Курсы валют. Доллар США. Покупка:
 
Погода

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

Ризик використання воєнізованих націоналістичних структур для зриву виборів – високий
12.03.2019 в 18:18
Воєнізовані націоналістичні організації можуть бути використані для зриву виборів на окремих дільницях. Їх, як і правоохоронні органи, намагаються втягнути у брудну політичну гру. Ризики застосування

Воєнізовані націоналістичні організації можуть бути використані для зриву виборів на окремих дільницях. Їх, як і правоохоронні органи, намагаються втягнути у брудну політичну гру. Ризики застосування насильства та обмеження прав і свобод громадян залишаються доволі високими. Громадянське суспільство має бути об’єднаним задля проведення чесних виборів та унеможливлення різного роду махінацій.

Про це йшлося під час круглого столу на тему «Ризики насильства у виборчій кампанії-2019», що відбувся у вівторок, 12 березня, в Одесі з ініціативи ГО «Український Центр суспільного розвитку».

Лідер «Національного корпусу» Андрій Білецький після сутичок у Черкасах заявив, що такі акції будуть продовжені в інших регіонах. Нагадаємо, під час сутичок постраждало 22 правоохоронці та кілька учасників мітингу.

«І політологи, і журналісти вже неодноразово вказували на тісний взаємозв’язок між очільниками ˮНаціонального корпусуˮ та МВС. Для чого зараз людей на площах зводять лобами – можна лише здогадуватися», – каже експерт ГО «Український Центр суспільного розвитку» Владислав Телькі.

Фахівці підкреслюють, що націоналістичні організації та правоохоронців використовують для досягнення одних і тих же цілей, причому «по голові» дістається рядовим з обох сторін, які можуть навіть і не підозрювати про це.

«Часто такі націоналістичні, воєнізовані організації використовують як інструмент для своєрідних силових атак. Це потрібно або щоб влаштувати безлад, або щоб привернути увагу суспільства. Постраждалі зазвичай є як з боку борців за справедливість, так і з боку силовиків. А потім різні політики використовують цю ситуацію у своїх цілях, роблять певні заяви, висувають вимоги», – зазначає експерт ГО «Український Центр суспільного розвитку» Ярослав Телешун.

Використання різних силових структур у виборчій кампанії вкрай небезпечне. Застосування насильства може призвести до непередбачуваних наслідків, – стверджують експерти і наголошують, що результати виборів та їх визнання і міжнародною спільнотою, і громадянами значною мірою залежатиме від об’єктивності та неупередженості роботи поліції.

«У лідерів президентської гонки дуже малий відсоток розриву. Шанси пройти у другий тур більш-менш однакові в першої трійки претендентів, тож навіть лічені голоси для кожного важливі. Зараз доволі високі ризики того, що на окремих дільницях можуть бути спроби зірвати вибори, в тому числі і з використанням парамілітарних структур. І тут дуже важливо, як поводитиме себе поліція. Чи буде вона дійсно об’єктивною і діятиме відповідно до закону, чи піддасться спокусі підігрувати окремим кандидатам. А тенденції до цього в останні кілька тижнів досить помітні», – каже Владислав Телькі.

Прес-служба ГО «Український Центр суспільного розвитку»

* Пресс-релизы размещаются на сайте ИА «Контекст-Причерноморье» в том виде, в котором они присланы, без редакторской правки.
Поиск:
расширенный

Артём Филипенко
КОАЛИЦИАДА ПО-МОЛДОВСКИ
21 июня истекает трехмесячный срок, отведенный Конституцией Республики Молдова на формирование правительства, после которого должно быть принято решение о досрочных выборах.

IX-й МЕЖДУНАРОДНЫЙ ОРГАННЫЙ ФЕСТИВАЛЬ ИМ. Т. РИХТЕРА
С 26 мая по 30 июня в одесской Кирхе пройдет ежегодный органный фестиваль. Это 6 эксклюзивных программ — уникальная возможность почувствовать себя в мейнстриме европейского музыкального искусства! В исполнении всемирно известных музыкантов прозвучат величайшие произведения, написанные за всю историю для короля инструментов — органа. Музыка наполнит действующий Кафедральный Собор Св. Павла известного как лютеранская Кирха. Концерты рассчитаны на широкую аудиторию — будут и импровизация, и классика, и экспериментальные поиски.


Последние новости:
11:25 20.05.2019
17:28 16.05.2019
20:07 10.04.2019
23:40 09.04.2019
18:22 08.04.2019


© 2005—2019 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье» New
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2019 S&A design team / 1.328