ИА «Контекст Причерноморье»
логин:
пароль:
Последнее видео
Прес-конференція «Про завершення зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року в Одеській області»
Инфографика
Курсы валют. Доллар США. Покупка:
 
Погода

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

Ризик використання воєнізованих націоналістичних структур для зриву виборів – високий
12.03.2019 в 18:18
Воєнізовані націоналістичні організації можуть бути використані для зриву виборів на окремих дільницях. Їх, як і правоохоронні органи, намагаються втягнути у брудну політичну гру. Ризики застосування

Воєнізовані націоналістичні організації можуть бути використані для зриву виборів на окремих дільницях. Їх, як і правоохоронні органи, намагаються втягнути у брудну політичну гру. Ризики застосування насильства та обмеження прав і свобод громадян залишаються доволі високими. Громадянське суспільство має бути об’єднаним задля проведення чесних виборів та унеможливлення різного роду махінацій.

Про це йшлося під час круглого столу на тему «Ризики насильства у виборчій кампанії-2019», що відбувся у вівторок, 12 березня, в Одесі з ініціативи ГО «Український Центр суспільного розвитку».

Лідер «Національного корпусу» Андрій Білецький після сутичок у Черкасах заявив, що такі акції будуть продовжені в інших регіонах. Нагадаємо, під час сутичок постраждало 22 правоохоронці та кілька учасників мітингу.

«І політологи, і журналісти вже неодноразово вказували на тісний взаємозв’язок між очільниками ˮНаціонального корпусуˮ та МВС. Для чого зараз людей на площах зводять лобами – можна лише здогадуватися», – каже експерт ГО «Український Центр суспільного розвитку» Владислав Телькі.

Фахівці підкреслюють, що націоналістичні організації та правоохоронців використовують для досягнення одних і тих же цілей, причому «по голові» дістається рядовим з обох сторін, які можуть навіть і не підозрювати про це.

«Часто такі націоналістичні, воєнізовані організації використовують як інструмент для своєрідних силових атак. Це потрібно або щоб влаштувати безлад, або щоб привернути увагу суспільства. Постраждалі зазвичай є як з боку борців за справедливість, так і з боку силовиків. А потім різні політики використовують цю ситуацію у своїх цілях, роблять певні заяви, висувають вимоги», – зазначає експерт ГО «Український Центр суспільного розвитку» Ярослав Телешун.

Використання різних силових структур у виборчій кампанії вкрай небезпечне. Застосування насильства може призвести до непередбачуваних наслідків, – стверджують експерти і наголошують, що результати виборів та їх визнання і міжнародною спільнотою, і громадянами значною мірою залежатиме від об’єктивності та неупередженості роботи поліції.

«У лідерів президентської гонки дуже малий відсоток розриву. Шанси пройти у другий тур більш-менш однакові в першої трійки претендентів, тож навіть лічені голоси для кожного важливі. Зараз доволі високі ризики того, що на окремих дільницях можуть бути спроби зірвати вибори, в тому числі і з використанням парамілітарних структур. І тут дуже важливо, як поводитиме себе поліція. Чи буде вона дійсно об’єктивною і діятиме відповідно до закону, чи піддасться спокусі підігрувати окремим кандидатам. А тенденції до цього в останні кілька тижнів досить помітні», – каже Владислав Телькі.

Прес-служба ГО «Український Центр суспільного розвитку»

Поиск:
расширенный

Артём Филипенко
Украинский эксперт: У новой коалиции приднестровский конфликт может отойти на второй план
С утверждением нового правительства в Кишиневе, в отношениях Украины и Молдовы, скорее всего, будет сделана пауза, - считает заведующий отделом исследований Придунайско-Черноморского региона Национального института стратегических исследований Артем Филипенко.

«Только в газете «Всемирные Одесские новости»! — устный выпуск летнего 108 номера
Газета Всемирного клуба Одесситов выбрала оригинальный формат для продвижения. Выход бумажного тиража в 1000 экземпляров сопровождается устным выпуском. Авторы и герои публикаций знакомятся с читателями «лицом к лицу». Формат рождает новые темы и проекты. Устный выпуск летнего номера (108) прошел в Золотом Зале литературного музея.


Последние новости:
12:58 12.07.2019
12:40 12.07.2019
11:56 12.07.2019
09:47 07.07.2019
17:05 11.06.2019


© 2005—2019 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье» New
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2019 S&A design team / 0.423