ИА «Контекст Причерноморье»
логин:
пароль:
Последнее видео
Про проведення зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) випускників середніх загальноосвітніх навчальних закладів у 2019 році
Инфографика
Курсы валют. Доллар США. Покупка:
 
Погода

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

Проект «Старовинна гравюра — національне надбання України»
21.11.2018 в 13:40
Проект «Старовинна гравюра — національне надбання України»

22 листопада 2018 року об 11:00 в Одеській національній науковій бібліотеці (вул. Пастера, 13) відбудеться урочиста презентація проекту «Старовинна гравюра — національне надбання України».

З огляду на прагнення Української держави поглибити інтеграцію у світове культурне, інформаційне, освітнє, наукове співтовариство, в умовах зростання інтересу до минулого та сьогодення України особливої актуальності набуває вивчення її історико-культурної спадщини.

Бібліотеки є вагомою частиною національної інформаційної системи України, вони забезпечують загальнодоступність знань та інформації, беруть участь в економічному, соціальному й культурному розвитку країни.

Оцифрування документного фонду, створення цифрових бібліотек сьогодні є одним з найактуальніших завдань у роботі бібліотечних установ світу. Особливо це стосується рідкісних документів (книг, періодичних видань, рукописів, фотографій, гравюр тощо), які є унікальною частиною культурної спадщини людства.

Організація доступу до них, введення їх у науковий обіг, їх вивчення та оприлюднення — нагальне завдання діяльності кожної бібліотеки.

У фондах Одеської національної наукової бібліотеки зберігається понад 200 тисяч рідкісних документів, в т.ч. велика колекція вітчизняних та західноєвропейських гравюр XVI-XIX ст. Це більше 600 унікальних об’єктів світової та вітчизняної культурної спадщини у вигляді гравюр на окремих аркушах. Цінність та привабливість гравюри полягає саме в тому, що кожен з відбитків є самостійним художнім твором. Колекція ОННБ представлена екземплярами, виконаними в різних гравірувальних техніках — різцевої гравюри, офорта, меццо-тинто, а також у техніці літографії. З огляду на вимоги збереженості фізичного стану документів та особливий режим охорони, зберігання та використання рідкісних і цінних документів, а також особливості режиму роботи ОННБ, на даний час не існує інших шляхів забезпечити вільний та необмежений доступ користувачів України та зарубіжжя до зазначених об’єктів культурної спадщини.

Новизна та практичне значення запропонованого проекту полягає в подоланні обмеження доступу до історико-культурної спадщини українського народу шляхом створення загальнодоступного електронного інформаційного ресурсу, який у режимі 24/7 презентуватиме оцифровані копії зазначених об’єктів, доступ до яких на даний момент є обмеженим.

В рамках проекту, втіленого під егідою Міністерства культури України за підтримки Українського культурного фонду, в ОННБ було здійснено оцифрування понад 600 гравюр XVI-XIX ст. майстрів з Англії, Італії, Нідерландів, Німеччини, України, Франції, які зберігаються у фонді ОННБ. Вперше так масштабно представлені результати багаторічної копіткої праці бібліотечних фахівців з наукового опрацювання цієї колекції, яка є однією з найцінніших серед п’ятимільйонного фонду бібліотеки.

Створений за проектом веб-портал надасть можливість вільного доступу до вказаного ресурсу шанувальникам мистецтва, дослідникам української та світової культури, мистецтвознавцям, історикам, працівникам музеїв, реставраторам, бібліотекарям усього світу.

У рамках презентації проекту увазі відвідувачів буде представлено також виставку оригіналів гравюр, каталог якої буде передано вітчизняним і зарубіжним партнерам ОННБ, а 20 найцікавіших експонатів виставки, отримавши високополіграфічне оформлення, можуть бути представлені у форматі пересувної експозиції в Україні та за кордоном.

Довідково:

Український культурний фонд — створена у 2017 році державна установа, діяльність якої спрямовується та координується Міністерством культури України. Метою УКФ є сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір.

* Пресс-релизы размещаются на сайте ИА «Контекст-Причерноморье» в том виде, в котором они присланы, без редакторской правки.
Поиск:
расширенный

Артём Филипенко
ДОДОН ОСВОБОЖДЕННЫЙ. ЧТО ДЕЛАТЬ КИЕВУ С МОЛДОВОЙ ПОСЛЕ ПЛАХОТНЮКА
Суть молдавской политики состоит в получении выгод от более сильных игроков. Вся новейшая история Молдовы – это балансирование между интересами партнеров и на Западе, и на Востоке

НОВИЙ ВИТОК У ЖИТТІ «УКРАЇНСЬКОЇ КНИГИ НА ОДЕЩИНІ
Близько 100 вітчизняних видавництв представили на виставці, що була приурочена до 190-річчя Одеської національної наукової бібліотеки, свій творчий доробок.


Последние новости:
16:16 18.06.2019
10:39 12.06.2019
08:57 07.06.2019
15:59 04.06.2019
14:58 01.06.2019


© 2005—2019 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье» New
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2019 S&A design team / 0.035