ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




Благодійний фонд «За майбутнє без СНІДу» презентує завершення реалізації проекту
18.09.2018 в 15:40
Благодійний фонд «За майбутнє без СНІДу»

Благодійний фонд «За майбутнє без СНІДу» презентує завершення реалізації проекту «Міжрегіональний пілотний практикум для активістів та НУО Одеської і Миколаївської областей по забезпеченню громадського контролю за дотриманням органами СБУ, поліції та пенітенціарної системи прав і свобод уразливих груп населення». Проект реалізується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні та у партнерстві з Миколаївським обласним відділення ВБО «Рух в підтримку колишніх в’язнів України «Подолання» і громадською організацією «Незалежна соціальна адвокація та правозахист».

Метою проекту було сприяти розвитку громадянської активності шляхом підвищення рівня обізнаності активістів неурядових організацій, а також представників СБУ, поліції, пенітенціарної служби у питаннях прав і свобод уразливих груп населення — колишніх в'язнів, етнічних меншин, ЛГБТ, жінок тощо.

Було проведено навчання громадських активістів у форматі тренінгу для наступного залучення їх до моніторингу поліції. В ході виконання проекту було проведено ряд моніторингових візитів в поліцію та пенітенціарні заклади м. Одеси та Миколаєва (понад 35 візитів), до яких залучалися громадські активісти, в тому числі представники уразливих груп населення. Використовувалася єдина методологія, а саме застосовувалося анкетування, використання фото, аудіо та відео фіксації. За наслідками візитів до установ надсилалися звіти з рекомендаціями.

Головні тезиси за наслідками вивчення роботи поліції:

- на рівні відділків робота поліції змінюється на краще дуже повільно (з 2014 року);

- поліція реагує позитивними змінами у своїй роботі переважно після застосування інструментів громадського впливу;

- у відділках поліції часто не реєструються громадяни, що значно підвищує ризики жорстокого поводження та катування;

- працівники поліції майже не вміють працювати з вразливими групами населення;

- рівень зацікавленості населення для активної участі у громадському впливі на поліцію достатньо низький;

- в поліції відсутнє фінансування для здійснення більшості рекомендацій, часто у керівництва відсутнє бажання робити зміни, які не потребують фінансів, переважна більшість керівників не зацікавлена підвищувати сервісну функцію поліції.

Громадськими активістами також були проведені моніторингові візити в пенітенціарні заклади Миколаївської області, за наслідками яких було здійснено відповідне реагування.

За результатами роботи проекту виготовлено брошуру «Особливості правової роботи з уразливими групами населення» — для поширення досвіду, напрацьованого у проекті. У виданні, зокрема, надаються рекомендації як здійснювати моніторинг роботи поліції, а також пенітенціарних закладів, яких правил дотримуватися та яких бажано помилок уникати.

Проект реалізується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди учасників заходу не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

Особливості правової роботи з уразливими групами населення в Україні Брошура – Одеса, 2018

Особливості правової роботи з уразливими групами населення в Україні (обкладинка)

Права людини в місцях позбавлення волі. Практика моніторингу на Півдні України

Пошук:
розширений

Автор
Почему до датчика уровня сахара от Apple еще далеко
По данным Международной федерации диабета (IDF) за 2021 год, от диабета страдают 10,5% людей в возрасте от 20 до 79 лет и половина из них не знает об этом. Согласно прогнозам, к 2045 году этим заболеванием будет болеть на 46% больше — каждый восьмой взрослый или 783 миллиона человек. Эта перспектива пугающая, но не удивительная, учитывая текущую ситуацию

7-9 черв­ня 2024 року в Одеській національній науковій бібліотеці відбудеться XXIV Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині»
Під егі­дою Мі­ніс­тер­ства культу­ри та ін­фор­ма­цій­ної політи­ки Ук­раї­ни, Одесь­ка на­ціо­наль­на на­у­ко­ва біб­ліо­те­ка, Ук­ра­їнсь­ка асо­ціа­ція ви­дав­ців та кни­го­роз­по­всюд­жу­ва­чів, Дер­жав­на на­у­ко­ва уста­но­ва «Книж­ко­ва па­ла­та Ук­раї­ни іме­ні Іва­на Фе­до­ро­ва» за спри­ян­ня Одесь­кої об­лас­ної дер­жав­ної ад­міністра­ції, Одесь­кої об­лас­ної та Одесь­кої місь­кої рад, Ук­ра­їнсь­ко­го ін­сти­ту­ту кни­ги, Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­гані­за­ції «Ук­ра­їнсь­ка біб­ліо­теч­на асо­ціа­ція» та Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­га­ні­за­ції «Біб­ліо­по­ліс» про­во­дять Все­ук­ра­їнсь­ку ви­став­ку-фо­рум «Ук­ра­їнсь­ка кни­га на Оде­щині».

Останні новини:
17:15 22.04.2024
12:34 17.04.2024
13:20 16.04.2024
12:39 14.04.2024
15:51 12.04.2024


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.012