ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 
Sinoptik - logo

Погода на найближчий час



25 років Вишеградській четвірці
21.10.2016 в 21:03
25 років Вишеградській четвірці

В цьому році Вишеградська четвірка відзначає 25 річницю з моменту утворення. Ця організація об’єднує країни Східної Європи, а головна ідея її створення — поглиблення співпраці у побудові демократичних державотворчих інститутів. ДЗ «Південноукраїнський національний педагогічний університет ім. К. Д. Ушинського» протягом 4 років активно співпрацює із вищими навчальними закладами країн Вишеградської четвірки.

В рамках міжнародного проекту, який реалізується за фінансової підтримки Вишеградського Фонду до ДЗ «Південноукраїнський національний педагогічний університет ім. К. Д. Ушинського» був запрошений професор Національного університету державної служби у м. Будапешт Тамаш Семлер. Професор виступив з відкритими лекціями перед студентами спеціальностей Право та Політологія, які є новими для нашого університету.

У даний час юриспруденція є широкою спеціальністю, в якій перспективним є поглиблене використання сучасних досягнень психології та педагогіки. Юрист, що має глибокі психологічні знання, уміння і навички, може ефективно працювати у правоохоронних органах, адвокатурі; здійснювати психологічну експертизу; проводити консультування законодавців з питань соціальної психології.

Психолого-педагогічна спеціалізація дозволить майбутньому юристу застосовувати свої знання у порівняно новій правовій сфері, окрім викладацької, в ювенальній юстиції (робота з неповнолітніми), а також забезпечувати юридичний супровід навчального процесу. Крім того, отриманий комплекс знань та умінь надасть випускникам можливості працювати в традиційних сферах юридичної діяльності – управлінських, фінансових, комерційних та інших структурах. Усі ці напрямки узгоджуються з європейською направленістю юридичної освіти.

Крім того, в цьому місяці Угорщина, як одна з країн V4, святкує національне свято – саме 23 жовтня 1989 р. – відбулася мирна зміна політичної системи і суспільного ладу, третє проголошення Республіки. Корисними були знання та досвід отримані студентами-політологами в серії лекцій професора Семлера. Адже для майбутніх політологів-конфліктологів, політичних менеджерів, яких здійснює підготовку університет Ушинського, є важливим досвід інтеграції до європейських інститутів, приклади врегулювання протиріч в суспільстві та ефективне управління в сфері політики на шляху до ЄС – саме цим питанням був присвячений цикл лекцій професора Семлера. Слід зауважити, що це не перший візит лекторів з країн V4 до нашого університету і з кожним роком ця співпраця стає продуктивнішою.

Пошук:
розширений

Євген Плінський
Тарифний популізм завершується: ринок переходить до реальних економічних умов
Період штучного стримування тарифів та гучних політичних обіцянок поступово добігає кінця. Економічні реалії, потреба у відновленні інфраструктури та стабільній роботі комунальних систем змушують владу переходити від популістичних рішень до більш прагматичної тарифної політики. Експерти наголошують: без економічно обґрунтованих тарифів забезпечити якісні послуги та модернізацію галузі буде дедалі складніше.

30 травня парк імені Т. Шевченка перетвориться на великий простір дитинства, радості та щирих емоцій
KIDS FEST на Мушлі «Маленькі. Вільні. Щасливі» — це масштабне міське свято для дітей і родин із сімейним забігом, концертною програмою, творчими та спортивними локаціями, аніматорами, ростовими ляльками, роботами-велетнями, подарунками, фарбами-холі, фонтаном емоцій від пожежних машин та багатьма сюрпризами.

Останні новини:
10:24 26.05.2026
15:10 25.05.2026
09:41 22.05.2026
15:13 18.05.2026
16:08 13.05.2026


© 2005—2026 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2026 S&A design team / 0.011