ИА «Контекст Причерноморье»
логин:
пароль:
 
Последнее видео
Презентация 25-го выпуска историко-краеведческого альманаха “Юго-Запад. Одессика»
Инфографика
Курсы валют. Доллар США. Покупка:
 
Погода

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

XVІI Всеукраїнська виставка-форум «УКРАЇНСЬКА КНИГА НА ОДЕЩИНІ» 20-22 травня 2016 року
29.04.2016 в 15:13
XVІI Всеукраїнська виставка-форум «УКРАЇНСЬКА КНИГА НА ОДЕЩИНІ»

Відповідно до плану роботи Міністерства культури України та на виконання обласної комплексної програми «Культура Одещини – 2014-2016 роки», затвердженої рішенням Одеської обласної ради № 1015-VI від 21.02.2014 року, Міністерство культури України, Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів і Одеська національна наукова бібліотека за підтримки Державного комітету телебачення і радіомовлення України, Одеської обласної державної адміністрації, Одеської обласної та Одеської міської рад проводять 20-22 травня 2016 року XVIІ Всеукраїнську виставку-форум «Українська книга на Одещині».

Проведення цього масштабного заходу слугуватиме подальшій розбудові Української держави, розвитку національного книговидання, яке відіграє важливу роль у формуванні самоусвідомлення нації, культури, духовності та водночас є свідченням національно-культурного відродження українського народу.

У роботі виставки-форуму беруть участь представники Міністерства культури України, Держкомтелерадіо України, директор Книжкової палати України імені І. Федорова М.І. Сенченко, президент Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів О.В. Афонін, провідні видавництва України та м. Одеси.

Виставка-форум покликана сприяти збереженню і примноженню духовного та культурного надбання українського народу; розвитку і функціонуванню української мови в усіх сферах суспільного життя; піднесенню вітчизняної видавничої справи; утвердженню в суспільстві престижу української книги; розповсюдженню та популяризації нових книжкових видань, що вийшли впродовж року на теренах України; поповненню бібліотек Південного регіону новою літературою.

Особливість заходу полягає в тому, що загальнодержавна акція такого масштабу здійснюється в стінах наукової бібліотечної установи і не носить комерційного характеру та сприяє творчому єднанню видавців та книгорозповсюджувачів, бібліотекарів, авторів книг і читачів.

На виставці свою продукцію представлятимуть близько 100 вітчизняних видавництв різних форм власності. Серед видавництв, які постійно беруть участь у виставці-форумі, – «Наукова думка» НАН України, «Мистецтво», «Картографія», «Мапа», «Алерта» (Київ), «Твердиня» (Луцьк), «Редакція газети «Підручники і посібники»« (Тернопіль), «Астропринт» (Одеса) та ін.

Вперше у виставці-форумі братимуть участь Торговий дім «Освіта-Центр», який представляє такі провідні видавництва України, як «Видавничий дім «Освіта», «Світоч», «Сиция», «Алатон» (Київ) та ін.

Видавці презентуватимуть наукові, навчальні, історичні, краєзнавчі видання, переклади українською та іншими мовами кращих зразків класичної та сучасної іноземної літератури на будь-які смаки та уподобання.

Видатною подією виставки-форуму стане презентація зібрання творів у 13 томах «Шлях до відродження» (Київ: ТОВ «Юрка Любченка», 2014-2015) легендарного дисидента, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка в номінації «Публіцистика і журналістика», Героя України Левка Лук’яненка.

Лауреат Шевченківської премії, провідний український дитячий письменник Володимир Рутківський презентуватиме свою нову книгу «Джури і Кудлатик» (Київ: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015).

На відвідувачів виставки чекають:

- дискусійна студія за участі директора Книжкової палати України імені І. Федорова, д-ра техн. наук, проф. М.І. Сенченка та президента Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів О.В. Афоніна, книговидавців, бібліотекарів, громадських діячів та книгорозповсюджувачів;

- прес-конференції, автограф-сесії, учасниками яких будуть представники провідних видавництв і видавничих організацій, письменники, літературні критики, мистецтвознавці;

- мистецький ярмарок, який представлятиме творчість майстрів народно-ужиткового мистецтва Одеси;

- бібліографічні студії: до 105-річчя від часу заснування Одеського бібліографічного товариства за участі науковців, викладачів, краєзнавців, бібліотечних працівників.

Вперше в рамках XVIІ Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» спільно з Одеською обласною бібліотекою для дітей проводиться «Свято дитячої книги» (за окремою програмою), підбиття підсумків Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Найкращий читач України 2016 року» та визначення переможців з-поміж 100 юних претендентів Одеського регіону. Свято проводиться на виконання Державної цільової програми підтримки і розвитку читання та Загальнодержавної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини на період до 2016 року».

Родзинкою цьогорічної виставки-форуму стане захід, який проводитиметься вперше: музична вітальня «Співаю тебе, Україно!» за участі провідних артистів Одеського національного академічного театру опери та балету.

У програмі виставки-форуму виїзне свято української книги в м. Роздільній (Одеська область) з презентацією творчого доробку провідних видавництв України і благодійною акцією – передачею книжок вітчизняних видавництв бібліотекам міста та дитячому будинку.

Відбудеться також урочиста передача вітчизняних видань військовим частинам Одеського гарнізону в рамках Всеукраїнської акції «Бібліотека українського воїна».

Відбудуться презентації нових видань, автограф-сесії тощо. Істориків та краєзнавців Одещини зацікавить презентація книги Уте Шмідт «Бессарабия. Немецкие колонисты Причерноморья: очерки» (Одеса: Optimum, 2015) за участі О. М. Кифака, Почесного консула Німеччини в Одесі.

Директор Книжкової палати України імені І. Федорова, д-р техн. наук, проф. М.І. Сенченко презентуватиме свої нові книги із серії «Четвертая мировая латентная война».

Державне спеціалізоване видавництво «Мистецтво» презентуватиме книги, видані в 2015-2016 роках, за участі головного редактора видавництва, заслуженого працівника культури України, кавалера орденів княгині Ольги ІІ та ІІІ ступенів Н.Д. Прибєги.

Поетеса, історик, бібліотекознавець, бібліограф Тетяна Добко презентуватиме свою збірку поезій «Життя триває» (Київ: Світ Успіху, 2016).

Поціновувачам творчості місцевих авторів свій творчий доробок презентуватимуть одеські письменники.

Заходи відбудуться в ОННБ, на творчих майданчиках бібліотек міста, громадських організацій та навчальних закладів м. Одеси.

Завершиться виставка-форум підбиттям підсумків та урочистою церемонією нагородження переможців конкурсу «Краща книга виставки-форуму 2016».

Експонуються книжково-ілюстративні виставки:

«Краща книга виставки-форуму 2016» – аванзал ОННБ

«Видання ОННБ» – аванзал ОННБ

«Книги одеських письменників 2015-2016 рр.» – відділ краєзнавства «Одесика» ОННБ

(головний корпус)

«Видання ручної роботи майстра книги Писаренка В.М.» – головний читальний зал ОННБ

Адреса: вул. Пастера, 13, м. Одеса-23, 65023

Тел/факс: (048) 723-02-52; (048) 723-24-78.

E-mail: 7230252@gmail.com

-

* Пресс-релизы размещаются на сайте ИА «Контекст-Причерноморье» в том виде, в котором они присланы, без редакторской правки.
Поиск:
расширенный

Артём Филипенко
«Благодаря самообложению жители становятся сопричастными к решению вопросов местного значения» — Олеся Голинская
Вопросы децентрализации, расширения финансовой базы территориальных громад сегодня находится в фокусе общественного внимания. Одним из важных направлений этого процесса можно считать развитие самообложения населения. Каковы перспективы развития самообложения и формирования соответствующей законодательной базы, есть ли аналогичный опыт в других странах? <br>На вопросы ИА «Контекст-Причерноморье» отвечает Олеся Голинская, эксперт проекта «Подготовка и продвижение нормативно-правовой базы по вопросам самообложения населения», доцент кафедры экономической и финансовой политики Одесского регионального института государственного управления НАГУ при Президенте Украины, кандидат наук по государственному управлению.

В Русском театре – премьера
29 сентября на сцене Одесского академического драматического театра состоится премьера спектакля «Лекарство от депрессии» по пьесе киевского драматурга Владимира Володарского. Это уже вторая премьера в открывшемся сезоне. Звёздный актёрский состав и жанр пьесы «комедия-мистификация» уже определяют успех новой постановки.

 
Loading...

Последние новости:
17:27 24.09.2018
13:26 24.09.2018
12:46 24.09.2018
10:50 21.09.2018
12:40 17.09.2018


© 2005—2018 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье» New
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2018 S&A design team / 0.065