ИА «Контекст Причерноморье»
логин:
пароль:
Последнее видео
Про проведення реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) у 2020 році
Инфографика
Курсы валют. Доллар США. Покупка:
 
Інтерактивний профорієнтаційний захід «Місто майстрів» до святкування Дня міста
07.09.2015 в 17:11
Інтерактивний профорієнтаційний захід «Місто майстрів» до святкування Дня міста

4 вересня, в рамках загальноміських заходів, які проводяться з нагоди святкування Дня міста, на базі Одеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості відбувся профорієнтаційний захід «Місто майстрів», який організували та провели фахівці Одеського міського центру зайнятості та Одеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

Прагнучи підготувати шкільну молодь до свідомого вибору професійного шляху, фахівці Одеського міського центру зайнятості комплексно та системно проводять профорієнтаційну роботу з учнівською молоддю. Протягом року проводяться інтерактивні профорієнтаційні заходи, профорієнтаційні уроки, професіографічні екскурсії, ярмарки професій, кар’єри, тощо. Адже, одне з основних завдань професійної орієнтації – формування у молодого покоління шанобливого ставлення до людини та її праці, відповідального планування професійної кар’єри.

Всього в січні – серпні 2015 року надано 31,2 тис. профорієнтаційних послуг, якими охоплено майже 18,2 тис. осіб, в т.ч. 4,0 тис. безробітних.

За декілька годин побудовано дивовижне «Місто майстрів», до якого запросили заступника Одеського міського голови Зінаїду Цвірінько, директора Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради Олену Китайську, директора Департаменту освіти та науки Одеської міської ради Ірину Буйневич, представників Служби у справах дітей Одеської міської ради та інших державних установ, кримінальної міліції у справах дітей, ринкоутворюючих підприємств, обласного центру зайнятості, учнів восьмих, дев’ятих, десятих класів шкіл міста Одеси та їх батьків, в тому числі дітей внутрішньо переміщених осіб, а також представників Одеських ЗМІ.

Директор Одеського обласного центру зайнятості Сергій Гаценко привітав присутніх з Днем міста, учнівську молодь з новим навчальним роком, побажав їм успіхів у навчанні, закликав до усвідомленого, вдумливого вибору професії, а також запросив відвідати вулиці «Міста майстрів» та висловив впевненість, що ця прогулянка буде цікавою та корисною.

На вулиці «Державній» представники державних установ, що опікуються дітьми представляли Департамент освіти та науки Одеської міської ради, Службу у справах дітей Одеської міської ради, кримінальну міліцію у справах дітей, КУ «Спеціалізована установа з надання безоплатної первинної правової допомоги». Вони розповіли дітям про свої установи та мету своєї роботи.

З найкращими підприємствами, які надають роботу і забезпечують соціальні гарантії робітникам школярі ознайомились на вулиці «Робочій». ВКФ «Комплект», ТОВ «Одеський коровай», Одеська філія ПАТ «Виробниче об’єднання «Стальканат-Сілур», Салон краси «Сакиларі», ТОВ «Грегорі Арбер», Готель Шаланда та інші роботодавці представили вакансії своїх підприємств, а деякі і продукцію, яку виготовляють на підприємстві. Представники КУ «Одеський зоопарк» підійшли до справи креативно та яскраво, наочно продемонструвавши молоді привабливість своєї професії.

Далі незвичайна площа «Зайнятості», де в мобільному центрі зайнятості фахівці з професійної орієнтації відділу активної підтримки безробітних Одеського міського центру зайнятості знайомили учнів та їх батьків з послугами, які надає служба зайнятості шкільній молоді. Діти мали змогу пройти визначення професійних здібностей та нахилів із застосуванням профдіагностичних методик: «Опитувальник професійної спрямованості» Д. Голланда для визначення типів професій, до яких є схильності та Е. Клімова для оцінки професійної спрямованості. До речі, учні із задоволенням скористались цією нагодою та висловлювали подяку за проведене тестування фахівцям з профорієнтації.

Найвеселіша вулиця міста «Хочуможнатреба» – вулиця, де можна пограти, але ігри ці незвичайні і називаються профорієнтаційні. Діти із задоволенням взяли участь у розминці «Назвіть професію», вправах «Професія на букву» і «Автопортрет», профіграх «Професія – спеціальність», «Вгадай професію», «Що ви знаєте про свою майбутню професію?», «Острів», «Інопланетяни», «М’яч плюс професія або хто назве більше професій?», «Анаграми», завданнях з прислів’ями, завданнях з казковими героями, загадках, конкурсі «Хто загубив цю річ?» тощо.

На «Художній» вулиці проходив конкурс малюнків «Моя професія – одесит» для тих, хто любить працювати з олівцями, фарбами і папером. Гості заходу ознайомились з колоритними роботами юних художників. Переможцям конкурсу директор обласного центру зайнятості Сергій Гаценко вручив дипломи служби зайнятості.

А на головній площі, «Науковій», головна будівля – Одеський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Тут навчають 25 найнеобхіднішим в нашому місті професіям. Тут готують справжніх майстрів. І сьогодні учні мали можливість подивитися своїми очами, як проходить процес навчання, пройти майстер-клас і прийняти участь в дивовижному процесі отримання професійних знань. Близько 200 школярів, запрошених на захід, побували на екскурсії в Одеському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, відвідали майстер-класи: з обробки циліндричної поверхні, пайки пластикових труб, монтажу розеток та вимикачів квартирної мережі електроживлення, лицювання плиткою стін та підлоги, виготовлення на станках ЧПУ виробів з органічного скла, плетіння коси різними методами, прикрашення кондитерських виробів, карвінгу кавуна, приготування коктейлю з кавуна, дизайну нігтів на манекенах, виконання реанімації потерпілого на тренажері, на яких учні мали нагоду спробувати себе у актуальних на ринку праці Одещини професіях. Кожний з юних екскурсантів після майстер-класу отримав свідоцтво учасника заходу «Місто майстрів», а також солодощі, виготовлені руками слухачів курсів Одеського центру професійно-технічної освіти.

Емоції молоді щодо заходу тільки позитивні, їх же словами: «Все дуже сподобалось», «Дуже круто – респект!», «Було весело, а ще – я дізналась багато цікавого!», «Вражаюча екскурсія – не думав що буде так пізнавально, адже нам показали навчальний процес і саму професію зсередини!», «Цікаві майстер-класи, видно що люди знають свою справу і навчають бути справжніми майстрами!»

Директор ЗОШ № 18 Олена Маковєєва: «Мабуть, я висловлю думку всіх присутніх директорів та педагогів – дуже своєчасний, доречний і цікаво продуманий профорієнтаційний захід, що допомагає нашій молоді у виборі майбутньої професії. Окрема подяка за тестування професійних здібностей та нахилів учнів. Сподіваємося на подальшу співпрацю, адже завжди із задоволенням приймаємо участь у заходах служби зайнятості».

Провідний фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою відділу організаційної роботи Абакумова Н.В.

Провідний фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою відділу організаційної роботи Абакумова Н.В.

Поиск:
расширенный

Артём Филипенко
РУМЫНИЯ. ОТСТАВКА «ПО ТРЕБОВАНИЮ»
Станет ли уход правительства Орбана прологом к политическим изменениям в Румынии?

Бібліотеці з любов’ю
За традицією, у Міжнародний день дарування книг 14 лютого Одеська національна наукова бібліотека об`єднала всіх, хто любить читати та дарувати книжки.


Последние новости:
09:41 20.02.2020
08:49 14.02.2020
09:03 12.02.2020
09:18 11.02.2020
13:18 06.02.2020


© 2005—2020 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье» New
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2020 S&A design team / 0.422