ИА «Контекст Причерноморье»
логин:
пароль:
Последнее видео
Про проведення реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) у 2020 році
Инфографика
Курсы валют. Доллар США. Покупка:
 
Про проведення зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) випускників середніх загальноосвітніх навчальних закладів у 2015 році
22.04.2015 в 13:00
Анісімов А.Ю.

22 квітня 2015 р. на прес-конференції директора Одеського регіонального центру оцінювання якості освіти, кандидата педагогічних наук, Анісімова Анатолія Юрійовича було висвітлено питання щодо проведення зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) випускників середніх загальноосвітніх навчальних закладів у 2015 році.

1. Результати реєстрації учасників ЗНО

В Українському центрі оцінювання якості освіти (УЦОЯО) завершено формування бази даних учасників зовнішнього незалежного оцінювання, які будуть брати участь в основній сесії ЗНО. Загальна кількість учасників в Україні склала 288977 осіб. В Одеській області зареєстровано 18220 учасників ЗНО. Найбільш популярними виявилися такі предмети: українська мова і література (98% від кількості зареєстрованих), математика (55%), історія України (48%), англійська мова (34%), біологія (29%).

2. Організація пунктів тестування, створення безпечних умов перебування учасників ЗНО на пунктах тестування

Спільно з Департаментом освіти і науки Одеської ОДА на території Одеської області визначено 89 навчальних закладів, що будуть працювати як пункти тестування. Із них: 5 на базі ВНЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації; 3 на базі ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації; решта — центр професійно-технічної освіти, ліцеї, гімназії, НВК, загальноосвітні школи. Пункти тестування для проведення ЗНО з української мови і літератури (76 пунктів ЗНО) створені у кожному районному центрі Одеської області, м. Одеса та містах обласного підпорядкування. Для проведення ЗНО з інших предметів пункти тестування створені на території: м. Одеса, Ізмаїл, Сарата, Арциз, Білгород-Дністровський, Іллічівськ, Роздільна, Котовськ, смт. Любашівка.

Для створення безпечних умов перебування учасників ЗНО на пунктах тестування з боку МВС та МОЗ України зроблені відповідні розпорядження. З боку МВС буде забезпечено охорону правопорядку на пунктах тестування в дні тестування. Підрозділи ДСО забезпечать охорону тестових матеріалів на пунктах тестування. З боку МОЗ будуть організовані тимчасові медичні пункти у навчальних закладах на базі яких створені пункти тестування.

3. Залучення до роботи на пунктах тестування педагогічних працівників

Підготовлено до роботи: на пунктах тестування понад 2500 педагогічних працівників; на пунктах перевірки 250 екзаменаторів.

4. Графік проведення ЗНО

Додаткова сесія ЗНО-2014 буде проведена 09 червня до 09 липня 2015 р.

Якщо через поважні причини абітурієнт не зможе скласти тести впродовж основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання, то матиме можливість зробити це під час додаткової сесії. Пункти тестування для проведення додаткової сесії будуть створені в кожному обласному центрі.

Інформування учасників зовнішнього незалежного оцінювання про місце та час складання тестів здійснюватиметься у формі запрошень-перепусток, що розміщені на інформаційних сторінках абітурієнтів. Їх треба обов’язково роздрукувати і взяти разом з паспортом і сертифікатом до пункту тестування.

5. Дбаючи про забезпечення більш високого рівня об’єктивності та справедливості зовнішнього незалежного оцінювання, Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО) запропонував запровадити, починаючи з 2015 року, нову технологію визначення його результатів. У її основу покладено традиційне для практики оцінювання визначення порога «здав/не здав». Подібна технологія використовується в більшості країн світу, де практикується проведення зовнішніх іспитів, і передбачає чітке розмежування абітурієнтів на тих, хто має мінімально необхідний обсяг знань і на тих, хто його не має. Пропонується визначати поріг «здав/не здав» шляхом використання двох методик ― В. Ангоффа та К. Беука. Перша методика заснована на вимогах до обсягу знань, друга ― на врахуванні найбільш допустимої кількості тих, хто не виконав тест.

Визначення так званого порогового бала полягатиме у встановленні експертами мінімальної кількості (суми) тестових балів, які за виконання тесту може отримати абітурієнт із мінімальним рівнем знань. Загальна кількість експертів із кожного предмета становитиме не менше 100 осіб. Експертні групи вже створені при регіональних центрах оцінювання якості освіти на конкурсних засадах шляхом проведення відкритого відбору.

6. Результати основної сесії ЗНО з української мови і літератури Український центр оцінювання якості освіти оголосить до 15 травня 2015 року.

Апеляції 1). Розглядає регламентна комісія Одеського РЦОЯО:

Подається в письмовій формі до виходу із ПТ через уповноважену особу УЦОЯО, розглядається протягом 3 днів. Причини:

• Неправильний відлік часу;

• Відсутність або пошкодження тестових матеріалів;

• Дії або бездіяльність персоналу ПТ, які вплинули на якість роботи абітурієнта;

• Інші виняткові обставини, які зашкодили проведенню ЗНО.

2). Розглядає апеляційна комісія УЦОЯО:

Подається протягом 5 днів з дня оприлюднення результатів ЗНО з відповідного предмета, розглядається протягом 15 днів.

Результат розгляду апеляції:

• Відмова у задоволенні апеляційної заяви через недостатність підстав;

• Задоволення апеляційної заяви і зміна кількості балів – збільшення або зменшення.

7. Організація громадського контролю за дотриманням процедур проведення зовнішнього незалежного оцінювання

Здійснюється громадськими організаціями, ЗМІ, батьківськими комітетами, піклувальними радами. Акредитація здійснюється на базі Одеського РЦОЯО.

Отримати додаткову інформацію можна за телефонами (048)784-69-95; (048)784-89-36; (0482)32-35-09; та на сайті Одеського РЦОЯО http://www.test-center.od.ua

Поиск:
расширенный

Артём Филипенко
РУМЫНИЯ. ОТСТАВКА «ПО ТРЕБОВАНИЮ»
Станет ли уход правительства Орбана прологом к политическим изменениям в Румынии?

Бібліотеці з любов’ю
За традицією, у Міжнародний день дарування книг 14 лютого Одеська національна наукова бібліотека об`єднала всіх, хто любить читати та дарувати книжки.


Последние новости:
09:41 20.02.2020
08:49 14.02.2020
09:03 12.02.2020
09:18 11.02.2020
13:18 06.02.2020


© 2005—2020 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье» New
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2020 S&A design team / 0.875