ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




Поради щодо поводження у літню спеку
19:08 / 03.06.2022

ОДЕСА, 03 ЧЕРВНЯ 2022 РОКУ, КОНТЕКСТ-ПРИЧОРНОМОР’Я – Товариство з обмеженою відповідальністю «Одеський припортовий завод» опублікувало поради щодо того, як пережити спеку без загроз здоров’ю.

Про це ІА «Контекст-Причорномор'я» повідомили в прес-службі Одеського припортового заводу.

У повідомленні підприємства сказано:

В Україні запанувала справжня літня спека – на півдні країни температура сягатиме +30° і навіть вище. У людей, які мають проблеми із серцево-судинною системою, за такої погоди загострюються та ускладнюються хвороби серця, підвищується чи понижується артеріальний тиск (АТ), провокуються напади стенокардії.

Кардіологи радять у період різкої зміни погоди приділити увагу здоров’ю та допомогти організму упоратись зі спекою.

Спека викликає інтенсивне потовиділення, що впливає на склад крові і може призводити до утворення тромбів, кажуть лікарі. Крім того, від цього змінюється електролітний склад крові — відбувається втрата іонів калію, магнію, що викликає порушення ритму серця. Один з перших симптомів — судоми в литках.

Зауважимо, що найбільш негативний вплив на організм людей має перепад атмосферного тиску, тому важливо контролювати та нормалізувати АТ людям, які хворіють гіпертонічною хворобою. Потрібно прислухатися до відчуттів організму, бо інколи підвищення АТ є безсимптомним.

Особливу увагу потрібно звернути, коли наростає загальна слабість з появою болю за грудиною, задишка, поява серцебиття та перебоїв в роботі серця. Це серйозні симптоми, які потребують негайного звернення в медичний заклад до сімейного лікаря та кардіолога. Літня спека посилює ризик перегрівання, виникнення сонячних та теплових ударів. Перегрівання особливо небезпечно для дітей до 12-ти років та літніх людей, а також для людей з надлишковою вагою та хворобами серця.

Має коригуватись також дієта у період спеки, їжа має бути легкою, «літньою». Варто утриматися від смаженої, жирної, гострої і солоної. Порції мають бути невеликими.

Якщо шлунок набитий, він тисне на діафрагму, діафрагма тисне на грудну клітку і стає важко дихати. В умовах спеки це додаткове навантаження на серцево-судинну систему, яка і так працює в екстремальних умовах. Проте і голодним виходити з дому не варто — можна втратити свідомість. Особливо це стосується людей, що мають цукровий діабет та хронічні захворювання.

❗Для того, щоб уникнути загострень серцево-судинних хвороб, дотримуйтесь порад:

📍 розширити питтєвий режим (збільшити вживання води до 2-х літрів на день, зеленого чаю без цукру, свіжовижаті соки);

📍 відмовитися від газованих напоїв, оскільки вони потребують додаткового прийому рідини, щоб утилізуватися, а її в спеку не вистачає;

📍 носити легкий одяг з натуральних тканин;

📍 уникати фізичних навантажень при температурі повітря вище за 30С;

📍 уникати тривалого перебування за кермом – реакція знижується, зростає ризик ДТП;

📍 не вживати алкогольних напоїв;

📍 збільшити вживання овочів та фруктів (вони дають організму вологу та збагачують вітамінами та мікроелементами);

📍 зменшити вживання солі, оскільки вона затримує рідину, що призводить до виникнення набряків та збільшує навантаження на серце;

📍 протирати обличчя, потилицю та шию вологою серветкою, попередньо змоченою в холодній воді, частіше приймати прохолодний душ (не крижаний);

📍людям, які хворіють на гіпертонічну хворобу, при виході на вулицю, потрібно мати з собою гіпотензивні препарати, а тим, які хворіють стенокардією – прийняти відповідні ліки;

📍не виходити на вулицю в спеку з 12.00 по 16.00 (час пік), оскільки промені сонця є найнебезпечнішими в обідню пору.

Прислухайтесь до свого організму, не ігноруйте можливість звернутися по допомогу у випадку поганого самопочуття — якщо паморочиться в голові або стало погано, зверніться до перехожих по допомогу, викликайте швидку.

Дотримуйтесь порад лікарів, залишайтесь здоровими та бадьорими за будь-яких погодних умов!


Пошук:
розширений

Автор
Почему до датчика уровня сахара от Apple еще далеко
По данным Международной федерации диабета (IDF) за 2021 год, от диабета страдают 10,5% людей в возрасте от 20 до 79 лет и половина из них не знает об этом. Согласно прогнозам, к 2045 году этим заболеванием будет болеть на 46% больше — каждый восьмой взрослый или 783 миллиона человек. Эта перспектива пугающая, но не удивительная, учитывая текущую ситуацию

7-9 черв­ня 2024 року в Одеській національній науковій бібліотеці відбудеться XXIV Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині»
Під егі­дою Мі­ніс­тер­ства культу­ри та ін­фор­ма­цій­ної політи­ки Ук­раї­ни, Одесь­ка на­ціо­наль­на на­у­ко­ва біб­ліо­те­ка, Ук­ра­їнсь­ка асо­ціа­ція ви­дав­ців та кни­го­роз­по­всюд­жу­ва­чів, Дер­жав­на на­у­ко­ва уста­но­ва «Книж­ко­ва па­ла­та Ук­раї­ни іме­ні Іва­на Фе­до­ро­ва» за спри­ян­ня Одесь­кої об­лас­ної дер­жав­ної ад­міністра­ції, Одесь­кої об­лас­ної та Одесь­кої місь­кої рад, Ук­ра­їнсь­ко­го ін­сти­ту­ту кни­ги, Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­гані­за­ції «Ук­ра­їнсь­ка біб­ліо­теч­на асо­ціа­ція» та Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­га­ні­за­ції «Біб­ліо­по­ліс» про­во­дять Все­ук­ра­їнсь­ку ви­став­ку-фо­рум «Ук­ра­їнсь­ка кни­га на Оде­щині».

Останні новини:
21:12 03.05.2024
18:54 03.05.2024
17:07 03.05.2024
16:14 03.05.2024
15:41 03.05.2024


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.918