ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




На видноті усього світу
11.04.2024 / Газета: Вечерняя Одесса / № 29-30(11373-11374) / Тираж: 10407

Весняну культурну палітру Одеси збагатили кілька знакових подій. Композиторка Кармелла Цепколенко за серію музичних творів різних жанрів відзначена Національною премією імені Тараса Шевченка. Шеренгу лауреатів найвищої творчої відзнаки за добу Незалежності України очолила кінорежисер Кіра Муратова (1993 рік). Далі була тріада представників літературного цеху: поети Борис Нечерда (2000 рік), Тарас Федюк (2007 рік) і дитячий прозаїк Володимир Рутківський (2012 рік). П’ятірне гроно відзначених премією імені Тараса Шевченка за три десятки років драматичного порубіжжя століть є запорукою подальших звершень діячів культури і мистецтв морської столиці України.

Минулої неділі у програмі національного телемарафону новин повідомлено, що Одеська кіностудія протягом 2024 року зніматиме художній фільм про одного з найвідоміших діячів світового і українського національного кіно Олександра Довженка. О, як це «підірве» і зворохобить громадську думку, інтернет! «Мільйони на кіно, а не на дрони!», «Хто гратиме головну роль — українець чи іноземець?», «Чому зніматимуть цей фільм в Одесі, а не на столичній студії імені Довженка?».

Нехай перегріваються соцмережі, нехай люди емоційно розряджаються між повітряними тривогами. Шановні, а що — і на Євробачення не варто їхати? І не готуватися, не брати участі в чемпіонаті Європи з футболу? Проігнорувати Олімпійські ігри в Парижі, після того, як мер французької столиці саме в Одесі заявила, що росіяни і білоруси — небажані гості на берегах Сени?

Годі! Ми не можемо собі дозволити перебувати у стані «в укритті». Пропоную інший виклик-лозунг «На видноті усього світу!». Це одна з найпрестижніших опцій загальнонаціонального конкурсу «Українська мова — мова єднання». Цей мовний марафон, заснований в Одесі, минулого літа відзначив своє чвертьстоліття. І його найголовніша особливість — це масовість. У минулому році, коли значна частина наших земляків перебувала за кордоном, а бойові дії відбувалися на рухомому і сотнекілометровому фронті, у конкурсі взяли участь більше трьохсот учасників. До початку повномасштабної війни з росією у 7—8 номінаціях брали участь до тисячі експонентів. Вважаю, що одеський мовний марафон також заслуговує на особливу відзнаку в національній книзі рекордів.

Одеський мовний конкурс стартував у 1999 році, його започаткувала регіональна організація Національної спілки журналістів України на чолі з Юрієм Работіним. Разом з ним розробляли тематичну структуру незабутній радіожурналіст Володимир Невмитий, до сьгодні у складі оргкомітету Василь Джуран (м. Чернівці) і Дмитро Ломачук і Андрій Нечитайло (м. Київ). Більше двох десятиліть співголовою оргкомітету перебував незабутній наш мудрослов Іван Дзюба.

Щойно опублікована Ухвала Комітету із присудження премії імені Івана Огієнка. Серед шести лауреатів 2024 року — Юрій Работін. Він відзначений премією в галузі освіти — адже він незмінно очолює оргкомітет мовного марафону, який спрямований на всебічний розвиток мовної освіти у сфері шкільництва, педагогічної науки, української журналістики.

Автор: Анатолій Глущак

Пошук:
розширений

Автор
Почему до датчика уровня сахара от Apple еще далеко
По данным Международной федерации диабета (IDF) за 2021 год, от диабета страдают 10,5% людей в возрасте от 20 до 79 лет и половина из них не знает об этом. Согласно прогнозам, к 2045 году этим заболеванием будет болеть на 46% больше — каждый восьмой взрослый или 783 миллиона человек. Эта перспектива пугающая, но не удивительная, учитывая текущую ситуацию

7-9 черв­ня 2024 року в Одеській національній науковій бібліотеці відбудеться XXIV Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині»
Під егі­дою Мі­ніс­тер­ства культу­ри та ін­фор­ма­цій­ної політи­ки Ук­раї­ни, Одесь­ка на­ціо­наль­на на­у­ко­ва біб­ліо­те­ка, Ук­ра­їнсь­ка асо­ціа­ція ви­дав­ців та кни­го­роз­по­всюд­жу­ва­чів, Дер­жав­на на­у­ко­ва уста­но­ва «Книж­ко­ва па­ла­та Ук­раї­ни іме­ні Іва­на Фе­до­ро­ва» за спри­ян­ня Одесь­кої об­лас­ної дер­жав­ної ад­міністра­ції, Одесь­кої об­лас­ної та Одесь­кої місь­кої рад, Ук­ра­їнсь­ко­го ін­сти­ту­ту кни­ги, Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­гані­за­ції «Ук­ра­їнсь­ка біб­ліо­теч­на асо­ціа­ція» та Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­га­ні­за­ції «Біб­ліо­по­ліс» про­во­дять Все­ук­ра­їнсь­ку ви­став­ку-фо­рум «Ук­ра­їнсь­ка кни­га на Оде­щині».

Останні моніторинги:
00:00 25.04.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 25.04.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 25.04.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 25.04.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 25.04.2024 / Вечерняя Одесса


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.011