ИА «Контекст Причерноморье»
логин:
пароль:
Последнее видео
Презентация 27-го выпуска историко-краеведческого альманаха «Юго-Запад. Одессика»
Инфографика
Курсы валют. Доллар США. Покупка:
 
Погода
«Українська книга на Одещині» – для читачів
18:32 / 03.06.2019

Нещодавно у культурному центрі «Український дім Одеси» відбулася прес-конференція до Інтелект-форуму, присвяченого 190-річчю заснування Одеської національної наукової бібліотеки, у рамках якого пройде ювілейна ХХ Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині» та круглий стіл «Інноваційна діяльність бібліотек України: стратегії розвитку в інформаційному суспільстві».

На прес-конференції були присутні генеральний директор ОННБ, голова оргкомітету ХХ Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» Ірина Бірюкова, заступник начальника Управління – начальник відділу культури Одеської обласної державної адміністрації Ярослава Різникова, письменник, голова Одеської обласної організації Національної спілки письменників України Сергій Дмитрієв, директор культурного центру «Український дім Одеси», меценат Наталія Чайчук.

Учасники прес-конференції розповіли про програму і заходи Інтелект-форуму, пріоритетні напрямки і плани на майбутнє виставки-форуму «Українська книга на Одещині».

Генеральний директор ОННБ Ірина Бірюкова висловила щиру вдячність співорганізаторам форуму – Українській асоціації видавців та книгорозповсюджувачів, Українському інституту книги, Державній науковій установі «Книжкова палата України імені Івана Федорова», Одеським обласній та міській радам.

– Виставка-форум «Українська книга на Одещині» – це зустріч з найновішими книжками різними мовами світу, – розказала Ірина Олександрівна, – це зустріч читача і автора, що дуже важливо для нас, бібліотекарів. Родзинкою форуму є можливість побачитись, поспілкуватись з авторами, з якими ми живемо в одному місті. На нашому форумі ми спостерігаємо і розвиток авторської думки, і усвідомлення громадянської позиції читача. Сподіваємося, на наступний рік ця робота буде продовжуватися і буде ще потужнішою. Виставка-форум має хороші перспективи, інтелектуальний потенціал. Також у рамках Інтелект-форуму буде проводитися круглий стіл щодо інновацій у бібліотечній справі. Наше професійне коло досить потужне, це і вузівські, міські, районні бібліотеки. Нам необхідно ділитись досвідом, і популяризуємо свої здобутки ми з великим задоволенням. Додамо, що в цьому році у конкурсі «Краща книга виставки-форуму» будуть представлені видання, перекладені з болгарської, латиської, грузинської мов. Після форуму книги залишаються у бібліотеці, вони є і далі доступними для нашого читача. Запрошуємо одеситів і гостей міста до бібліотек, музеїв, книгарень, книгарень-кав’ярень, які проводитимуть презентації, зустрічі з авторами.

Заступник начальника Управління – начальник відділу культури Одеської ОДА Ярослава Різникова розповіла про необхідність проведення виставки в Одесі, підтримку її обласною владою:

– Це важливий проект для Одещини та її культури. Промоція книги, проекту Департаментом культури ОДА, який традиційно є одним із співорганізаторів, вказує на його важливість. Ми зацікавлені ним, охоче допомагаємо і сприяємо розвитку. Колектив Одеської національної наукової бібліотеки спрямовує свою роботу на те, щоб підняти планку вимогливості читача. Ми часто скочуємося на бізнесові рейки, що диктують невисокий попит і формують світогляд людей, які активно не включені в інтелектуальне середовище, щодо літератури, кіно. А виставка-форум пропонує усім відвідувачам дуже високу планку. У цьому році, як і раніше, представлено видання, які пропонують дуже цікаву, якісну і політично орієнтовану на формування українського суспільства літературу – такий «диктат духу», який є важливим у наших умовах. Перелік книг, номінованих на конкурси нових видань, показує, які вони потужні і різнопланові. Наукова бібліотека є завжди осередком культури, і виставка це підтверджує. Цей форум щороку проводить свою роботу і в регіоні. Цього року він виїжджає до перлини Одещини – села Вилкового.

Наталія Чайчук, директор культурного центру «Український дім Одеси», згадала початок організації виставки:

– 20 років – це небагато і немало. Я пригадую 1999 рік, коли все починалась, скільки було сподівань. І тепер виставка-форум живе, вона стала святом української книги на Одещині. На виставці ми можемо побачити, що відбулось за рік у нашій літературі. Пропозиції видавництв ростуть, з’являються і нові видавництва. І бажаю вам, щоб наступні 20 років стали ще цікавішими.

Письменник, голова Одеської обласної організації НСП України Сергій Дмитрієв розповів про своє ставлення до щорічної виставки-форуму в Одесі і плани та побажання на майбутнє:

– «Кровоносна система» української книги дуже сегментарна, вона необ’єднана. І функцію об’єднання цієї системи, книжкового «кровотоку» України якраз виконує Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині». Тому що саме сюди з’їжджаються видавці і автори з усіх куточків України. Це одна з перших функцій. Друге – придбати книгу автора з інших областей країни в одеських книгарнях не завжди легко. І тільки під час роботи виставки-форуму одеський читач може знайти ці видання автора, який йому сподобався, познайомитись з письменниками України у більш глобальному масштабі. Прийшов час змінювати формат. Українська книга виходить і в Польщі, Німеччині, і на теренах США та Канади, Австралії. Варто на ХХІ форум запросити видавці із-за кордону, щоб наша виставка здобула міжнародне визнання, вона на це заслуговує. Ми чекаємо і на можливість читати нову літературу в електронному форматі, це вимагає час. Що стосується авторського права, є побажання в наступному році, зробити так, щоб автор, який написав книгу чи розробив якийсь інтелектуальний проект, відвідавши виставку, зміг зареєструвати своє авторське право тут, в Одесі.

Нагадаємо, XX Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині» відбудеться в Одеській національній науковій бібліотеці та на інших літературних майданчиках міста 7-9 червня. Вхід вільний. Детальну програму заходів можна переглянути на сайті odnb.odessa.ua.

Серед знакових подій виставки-форуму – творчі зустрічі з письменником-белетристом Андрієм Кокотюхою, лауреатом відзнаки «Золотий письменник України»; провідним українським дитячим письменником Володимиром Рутківським, лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка; презентація нових книг із серії «Четверта світова латентна війна» – «Невидимая война: психофизическое оружие та «Невидимая война: геофизическое оружие», автором яких є М.І. Сенченко, доктор технічних наук, професор, директор Державної наукової установи «Книжкова палата України імені Івана Федорова» та ін.

Вікторія Лавренюк,

провідний бібліограф ОННБ.

Світлини Ельвіри Заборцевої.

Поиск:
расширенный

Ректор Игорь Коваль
ВЫБОРЫ, ВЫЗОВЫ И ОДЕССКИЙ УНИВЕРСИТЕТ
Игорь Николаевич Коваль, ректор ОНУ им. Мечникова – политолог, эксперт-международник. Накануне нового учебного года беседуем с доктором политических наук, профессором И. Ковалем о тектонических сдвигах в международном политикуме и 154-летних традициях Одесского университета.

СКВЕР МИРУ. НОВИЙ ЗАТИШНИЙ КУТОК МИРНОЇ ОДЕСИ
Сьогодні, 20 вересня, напередодні Міжнародного дня миру, Сергій Гриневецький як почесний член Президії Одеської обласної ради миру взяв участь у церемонії відкриття Скверу миру.
«Південний Захід. Одесика». 27-й ВИПУСК
5 вересня 2019 р. в ІА «Контекст Причерноморʼє» відбулася презентація 27-го випуску історико-краєзнавчого альманаху «Південний Захід. Одесика».
Художественная выставка «Спаси и сохрани» открылась в Свято-Архангело-Михайловском женском монастыре
К 225-летию со дня рождения Одессы в Городской художественной галерее, расположенной в Доме милосердия Свято-Архангело-Михайловского женского монастыря, в рамках Международного арт-фестиваля «Бриллиантовый Дюк — на крыльях Пегаса, или Благодарность», при участии группы «Золотые мастера Одессы» и зарубежных художников открылась экспозиция «Спаси и сохрани».
Великолепный балет под чудесный оркестр и «неблагодарная» публика: в Одессе прошел гала-концерт «Odesa Ballet Gala Classik&Moderm»
1 сентября на Театральной площади, в рамках V фестиваля искусств «Бархатный сезон в Одесской опере», состоялся гала-концерт «Odesa Ballet Gala Classik&Moderm».
«Бархатный сезон» стартовал «Лоэнгрином»
В рамках открытия фестиваля «Бархатный сезон в Одесской опере» состоялась премьера оперы Рихарда Вагнера «Лоэнгрин» — одной из величайших опер мирового репертуара.
© 2005—2019 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье» New
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2019 S&A design team / 0.022