![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
![]() |
КРУГЛИЙ СТІЛ «Проблеми політичної та громадської діяльності ромської спільноти Одеської області»
![]() 27.09.2018
Роми в Україні залишаються найбільш дискримінованою національною меншиною за етнічною та соціальною ознаками, і найбільше проблем знаходиться в сфері їх участі в громадському та політичному житті. В той же час, в сучасних умовах посилення «мови ворожнечі» до ромів та ромських погромів, на фоні частої бездіяльності владних органів, питання громадської та політичної самоорганізації та участі ромів набувають в Україні максимальної актуальності та значення. Під час заходу буде презентовано результати дослідження «Проблеми політичної участі ромської спільноти в Одеській області», а також огляд практик політичної участі ромської громади в європейських країнах. Окремо будуть представлені рекомендації різним суб’єктам в рамках досліджуваних проблем, а також презентовано пілотний досвід впровадження інституту «ромських радників» при органах місцевого самоврядування. Також в ході заходу буде представлено створений «Ромський центр політичної та громадської активності» — навчально-комунікаційний експертний центр, який опікуватиметься питаннями участі ромської спільноти в суспільно-політичному житті регіону та країни. Основними темами для обговорення стануть вплив ромських баронів на політичну та громадську активність ромів; спроможність ромських лідерів та організацій ефективно представляти громаду; становище ромських жінок в контексті реалізації політичних прав; перспективи громадської та політичної самоорганізації ромської спільноти. Головне питання обговорення: Чи готові і спроможні роми перейти на інший рівень взаємовідносин з владою – від «просити» та «звертати увагу» до впливати на формування політики? Спікери: представники Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» Анатолій Бойко та Ігор Бринош, голова Ромського правозахисного центру Володимир Кондур, адвокатка Юлія Лісова. Участь в обговоренні приймуть, зокрема, ромські лідери, представники Одеської обласної державної адміністрації, Головного територіального управління юстиції в Одеській області, представники громадських організацій, Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, експерти та журналісти. Захід проводиться спільно Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» та ГО «Ромський правозахисний центр», за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та сприяння Minority Rights Group Europe. |
Поиск:
![]() ![]() Артем Филипенко, Сергій Сидоренко
"Пані президент, Європа – на вашому боці. Процвітання, стабільність і свобода – наша спільна мета. Можете на нас розраховувати".
Ця заява голови Європейської ради Шарля Мішеля за підсумками його зустрічі з Маєю Санду у деталях є дивною, адже стабільність – це саме те, проти чого бореться Санду, прозахідна президентка Молдови, яка торік здобула приголомшливу перемогу. А от для її опонента, проросійського експрезидента Ігоря Додона, та сама стабільність стала головним активом, що дозволяє йому зберігати контроль над процесами у країні.
![]() ![]() ![]() 21 лютого світова спільнота відзначає Міжнародний день рідної мови. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було проголошено на сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у 1999 р. Тим самим організація підтримує мову як ознаку культурної приналежності людини і вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.
![]() |
![]() Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
© 2005—2021 S&A design team / 0.043Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье» |