ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




ЩО ЗМIНИТЬСЯ ДЛЯ ПАЦIЄНТIВ У 2020 РОЦI?
12.09.2019 / Газета: Порто-франко / № 34(1474) / Тираж: 22000

Як повiдомили у Мiнiстерствi охорони здоров`я, вперше пацiєнти отримають чiтке розумiння, якi безоплатнi медичнi послуги в рамках програми медичних гарантiй ïм нададуть. Також дiятимуть зрозумiлi та прозорi правила отримання медичних послуг за програмою медичних гарантiй.

Екстрена медична допомога. На екстрений випадок завжди приïздить швидка, пацiєнт отримує допомогу. Нацiональна служба здоров`я Украïни (НСЗУ) оплачує екстрену медичну допомогу i госпiталiзацiю, коли вона необхiдна. Екстрена допомога надається незалежно вiд того, чи є у вас декларацiя з сiмейним лiкарем, терапевтом чи педiатром.

Планова медична допомога. Ключ до отримання плановоï медичноï допомоги — декларацiя з сiмейним лiкарем, терапевтом чи педiатром для дiтей. Якщо у вас є декларацiя, це означає, що НСЗУ бачить вас у електроннiй системi i оплатить необхiднi вам медичнi послуги, якi входять до програми медичних гарантiй.

Щоб отримати планову медичну послугу, гарантовано оплачену НСЗУ, необхiдно:

Мати електронне направлення вiд свого сiмейного лiкаря, терапевта, педiатра або вузькопрофiльного лiкаря.

Обрати заклад i лiкаря, якi вам подобаються. НСЗУ покриє певний перелiк послуг у певному медичному закладi. I оплатить цю послугу закладу, де вона була надана.

Записатися на прийом.

Прийти у призначений час i отримати медичну послугу.

Якщо послуга була надана неякiсно, лiкар вимагав грошi — потрiбно подати скаргу до НСЗУ. I зробити це легко — зателефонувати за номером 16-77.

ЩО ЗМIНИТЬСЯ ДЛЯ МЕДИКIВ?

Медичнi заклади всiх рiвнiв медичноï допомоги у 2020 роцi перейдуть на нову модель фiнансування та матимуть договiр з Нацiональною службою здоров`я.

Медичнi послуги, в рамках програми медичних гарантiй, будуть оплачуватися Нацiональною службою здоров`я Украïни за прямими договорами iз медзакладами.

Заклади почнуть працювати за Господарським кодексом Украïни. Це означає, що лiкарнi бiльше не працюватимуть як бюджетники, а стануть неприбутковими пiдприємствами. Зможуть самостiйно розпоряджатися своïми коштами, складати фiнансовий план, планувати закупiвлю обладнання та ремонт, вiльно формувати зарплату своïх медичних працiвникiв.

Почне формуватися конкурентний ринок, який дасть поштовх для розвитку успiшних закладiв.

ЩО ЗМIНИТЬСЯ ДЛЯ МIСЦЕВОÏ ВЛАДИ?

Мiсцева влада повинна усвiдомити, що тепер вона вiдповiдає за доступнiсть медичноï допомоги для пацiєнтiв. Саме мiсцева влада має робити ремонт медичних закладiв, власниками яких вона є, допомагати з закупiвлею обладнання, оплачувати комунальнi послуги та забезпечити доïзд до закладiв (дороги).

Сьогоднi перед мiсцевою владою стоять декiлька простих завдань, якi вже були виконаннi для первинноï ланки:

Автономiзацiя всiх медичних закладiв, власниками яких вони є.

Комп`ютеризацiя та пiдключення закладiв до eHealth.

ЯК ГОТУЮТЬСЯ В РЕГIОНАХ ДО 2020 РОКУ

У лiкарнях по усiй краïнi триває процес автономiзацiï. Лiкарнi переходять у статус некомерцiйних пiдприємств, щоби пiдписати угоди з НСЗУ i отримувати кошти. Лiкарнi, що не реорганiзуються i не укладуть договiр з НСЗУ, не зможуть отримувати фiнансування iз державного бюджету. Такi медзаклади будуть змушенi утримуватися з iнших джерел — наприклад, з мiсцевих бюджетiв.

Також готуються до переходу на нову модель фiнансування заклади екстреноï медичноï допомоги. Крiм автономiзацiï, цi заклади проводять тендери, аби вже з наступного року по всiй краïнi запрацювали оновленi диспетчерськi служби. Крiм того, триває пiлотний проект щодо розвитку системи екстреноï медичноï допомоги у Вiнницькiй, Донецькiй, Одеськiй, Полтавськiй, Тернопiльськiй областях та Києвi у 2019 роцi. Йдеться, зокрема, про закупiвлю нового транспорту, оснащення для навчально-тренувальних вiддiлiв центрiв екстреноï медичноï допомоги та медицини катастроф, професiйну пiдготовку працiвникiв екстреноï медицини — уже три групи тренерiв з шести пiлотних регiонiв пройшли навчання за кращими свiтовими стандартами.

Закладаються основи для ефективних закупiвель лiкiв, що проводяться на регiональному рiвнi. ДП «Медичнi закупiвлi Украïни», що має перебрати на себе функцiю централiзованоï закупiвлi лiкiв та медпрепаратiв за кошти держбюджету, також працюватиме з ринком щодо зниження цiн, об'єднувати мiсцевi закупiвлi, проводити рамковi закупiвлi, формуватиме i вестиме електроннi каталоги для допорогових закупiвель медичних товарiв. Для регiонiв закупiвлi через держпiдприємство не є обов`язковими. Але для ефективного використання коштiв вони зможуть звертатися до централiзованоï закупiвельноï органiзацiï для проведення тендерiв та закупiвель за рамковими угодами, якi дозволять закупити бiльше якiсних лiкiв за меншою вартiстю.

Автор: -

Пошук:
розширений

Автор
Почему до датчика уровня сахара от Apple еще далеко
По данным Международной федерации диабета (IDF) за 2021 год, от диабета страдают 10,5% людей в возрасте от 20 до 79 лет и половина из них не знает об этом. Согласно прогнозам, к 2045 году этим заболеванием будет болеть на 46% больше — каждый восьмой взрослый или 783 миллиона человек. Эта перспектива пугающая, но не удивительная, учитывая текущую ситуацию

«Все, що ми пам'ятаємо, – неправда»
Презентація 8-го видання проєкту «Стара Одеса у фотографіях» зібрала повний зал в Одеській національній науковій бібліотеці

Останні моніторинги:
00:00 18.04.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 18.04.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 18.04.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 18.04.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 18.04.2024 / Вечерняя Одесса


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.011