ИА «Контекст Причерноморье»
логин:
пароль:
Последнее видео
Мир на Сході: реалії, перспективи та загрози
Инфографика
Курсы валют. Доллар США. Покупка:
 
Погода
Листи до редакції – найактуальніше
22.06.2019 / Газета: Одесские известия / № 46(5169) / Тираж: 18937

«З квітня 2015 року по цей час не працюю, оскільки доглядаю за тяжкохворою 14-річною дитиною. Чи буде зараховано час догляду до страхового стажу при обчисленні пенсії?», — питання від читача, котре днями надійшло до редакції. Відповідь на нього надають у нашій постійній рубриці спеціалісти головного управління ПФУ в Одеській області.

Відповідно до статті 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон № 1058), до страхового стажу при обчисленні пенсії зараховується період, протягом якого особа підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Водночас Законом України від 03.07.2018 № 2476-VІІІ «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту осіб, які доглядають за хворими дітьми» з 01.01.2019 внесено зміни, зокрема, до статті 11 Закону № 1058.

Відтак з 01.01.2019 у відповідності із п. 9 статті 11 Закону № 1058 загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню підлягає один із непрацюючих працездатних батьків, усиновителів, опікун, піклувальник, один із прийомних батьків, батьків-вихователів, які фактично доглядають за дитиною з інвалідністю, дитиною, хворою на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет І ступеня (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок ІV ступеня, за дитиною, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органу, потребує паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність, а також непрацюючі працездатні особи, які доглядають за особою з інвалідністю І групи або за особою, яка досягла пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону № 1058, та за висновком закладу охорони здоров’я потребує постійного стороннього догляду, якщо такі непрацюючі працездатні особи одержують допомогу, надбавку або компенсацію відповідно до законодавства.

Тобто батьки, усиновителі, опікуни, прийомні батьки, батьки-вихователі, які фактично доглядають за хворими дітьми (зокрема і не визнаними особами з інвалідністю), є застрахованими особами, якщо вони одержують допомогу.

Страхувальником за вказану категорію осіб є орган, що виплачує допомогу, — орган соціального захисту.

Отже, якщо доглядаючи за тяжкохворою дитиною особа отримувала відповідну допомогу в органах соціального захисту, яка відображена в даних Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, то цей період буде зараховано до страхового стажу при обчисленні пенсії.

Автор: -
Поиск:
расширенный

Сергей Гриневецкий
ПУБЛІЧНЕ УПРАВЛІННЯ: завдання для нової влади
11 жовтня Сергій Гриневецький взяв участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції за міжнародною участю "Публічне управління: традиції, інновації, глобальні тренди", що відкрилася в Одеському регіональному інституті державного управління.

Fusion Fest. Primal rock пройдет в Одесской филармонии
В рамках Международного фестиваля Fusion 10 ноября в Одесской филармонии более ста артистов познакомят слушателей с нестандартными музыкальными направлениями во время шоу Fusion Fest. Primal rock.


Последние мониторинги:
12.11.2019 / Вечерняя Одесса
12.11.2019 / Вечерняя Одесса
12.11.2019 / Вечерняя Одесса
12.11.2019 / Вечерняя Одесса
12.11.2019 / Вечерняя Одесса


© 2005—2019 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье» New
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2019 S&A design team / 8.017