ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




ВІДРОДЖЕННЯ СПАДЩИНИ М. ЖУКА — НОВА СТОРІНКА УКРАЇНСЬКОЇ ОДЕСИ
15:20 / 25.02.2019

Минулого тижня в Одеському літературному музеї відбулася презентація нового видання – «Михайло Жук. «Білим і чорним хотів би я бути».

Михайло Жук – один з перших українських художників-модерністів, драматург, перекладач, творчість якого була на довгі роки незаслужено забута. В експозиції літературного музею творчість Жука представлена досить багатогранно. Його окремі твори, статті, присвячені його творчості постійно публікуються у науковій збірці «Дім князя Гагаріна».

І ось вперше після дев'яносторічної перерви в Одесі побачить світ книга митця, присвячена його 135-річчю – видання вибраних творів митця, якому за життя так і не судилося побачити омріяну книгу.

Імена, завдяки яким вдалося повернути творчу спадщину Михайла Жука – це відомий колекціонер-краєзнавець Сергій Лущик, що ретельно збирав та зберігав раритетні матеріали та меценат Сергій Гриневецький, який допоміг придбати архів письменника до фондів музею.

Символічно, що презентація книги відбулася саме у День рідної мови – 21 лютого.

Розповідь укладача збірки наукового співробітника музею. Олени Яворської ніби занурила усіх присутніх до копіткого і неповторного творчого процесу її створення. А ще на презентації виступали відомі краєзнавці, науковці, колекціонери, художники, журналісти, – всі ті, хто вболіває за українську спадщину Одеського краю та докладає чималих зусиль до її збереження.

Онука письменника Наталія Жук розповіла про чудових правнуків, в яких сьогодні продовжується життя митця. А завершилася зустріч яскравим творчим акордом – у виконанні Олени Вишневської та Микити Волкова пролунали чудові українські пісні на вірші і музику митців, портрети яких малював Михайло Жук.

Татьяна Липтуга
Татьяна Липтуга

Олена Яворська — не просто укладач збірки, вона її душа та серце
Олена Яворська — не просто укладач збірки, вона її душа та серце

Олег Владимирський
Олег Владимирський

Онука Михайла Жука — Наталія Жук
Онука Михайла Жука — Наталія Жук

Чарівна Олена Вишневська подарувала чудову зустріч із українською піснею
Чарівна Олена Вишневська подарувала чудову зустріч із українською піснею

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Сергій Токарєв розказав про заходи, що покращать стан українського IT-сектору
Втрати контрактів та складнощі із залученням іноземних інвестицій — це ті виклики, з якими сьогодні найчастіше стикаються українські IT-компанії. На цьому наголошує Сергій Токарєв — IT-інвестор та бізнесмен, співзасновник інвестиційної групи Roosh. На його думку, становище вітчизняного сектору може покращити активний міжнародний іміджбілдинг.

SHABO провело серію дегустацій Великих вин України
Одне з провідних українських виноробних підприємств SHABO провело серію дегустацій, присвячену 20-річчю компанії.
Перформативна вистава «Ось Таке Мистецтво»
У період війни, коли багато людей втратили свої сталі засоби існування, вистава «Ось Таке Мистецтво» дала простір надії на новий початок. Вистава відбулася в Одесі 22 березня 2024 року.
Віктору Васильовичу Сердюку — ректору університету (1975-1987) 17 березня виповнилося 90 років
«У роки ректорства Віктора Васильовича Сердюка Університет отримав статус провідного вишу України у науково-дослідній роботі. Щорічний прибуток від наукової діяльності госпдоговірної тематики становив понад 14 мільйонів карбованців. Це дозволило збудувати корпус гуманітарних факультетів, два гуртожитки, провести капітальний ремонт Наукової Бібліотеки. — вiдзначив ректор В. Труба.
Традиційні Шевченківські читання, присвячені 210-й річниці від дня народження Великого Кобзаря
6 березня о 12:00 у Музеї книги ОННБ — Шевченківські читання до 210 річниці від дня народження Великого Кобзаря
Шоста Велика Одеська Бібліоніч надихала любити, читати, творити, радіти талантам і донатити
Вже шостий рік поспіль чимало одеситів 14 лютого відмічають в Одеській національній науковій бібліотеці як подвійне свято: День святого Валентина і Міжнародний День книгодарування, бо добре знаються на тому, як книга, слово і кохання доповнюють і наповнюють одне одного.



© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.010